Maciej Bodnar, Jarosław Marycz, Michał Gołaś, Bartosz Huzarski, Marcin Sapa i Przemysław Niemiec będą reprezentować Polskę w mistrzostwach świata kolarzy szosowych w Australii – potwierdził PAP selekcjoner kadry elity Piotr Wadecki.

Wszyscy są zawodnikami zagranicznych grup zawodowych. Wadecki typował tę szóstkę już pięć tygodni temu podczas Tour de Pologne, zastrzegając jednak, że nie jest to ostateczna decyzja.

– Nic nie uległo zmianie. Ten skład pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego, a Bodnar i Marycz dodatkowo w jeździe indywidualnej na czas. Do Australii odlatujemy w najbliższy poniedziałek, po ostatnich startach kadrowiczów. W tej chwili Gołaś i Marycz ścigają się w Wielkiej Brytanii. Pozostali mają w planach na weekend wyścigi we Włoszech – powiedział Wadecki.

Ostatnim sprawdzianem polskich kolarzy będzie wyścig w Geelong 26 września. W mistrzostwach świata w Melbourne jazda na czas elity jest zaplanowana 30 września, a wyścig ze startu wspólnego – 3 października.

Skład reprezentacji Polski elity:
Maciej Bodnar (Liquigas), Jarosław Marycz (Saxo Bank), Michał Gołaś (Vacansoleil), Bartosz Huzarski (ISD), Marcin Sapa (Lampre) i Przemysław Niemiec (Miche).

Skład reprezentacji Polski młodzieżowców:

Wyścig ze startu wspólnego

Gawroński Piotr (TKK Pacific Toruń), Honkisz Adrian (CCC Polsat Polkowice), Janiszewski Sylwester(CCC Polsat Polkowice), Kwiatkowski Michał (TKK Pacific Toruń/Caja Rural), Majka Rafał (WLKS Krakus Kraków), Poljański Paweł (Kellys GKS Cartusia Kartuzy).

Z czasem zmierzą się Piotr Gawroński (TKK Pacific Toruń) oraz Michał Kwiatkowski  (TKK Pacific Toruń/Caja Rural).

Rezerwa:
1. Owsian Lukasz – TKK Pacyfic Toruń
2. Zieliński Kamil – CCC Polsat Polkowice

Trener: Zbigniew Piątek