André Greipel (Team HTC – Columbia) po finiszu z peletonu wygrał 6. etap wyścigu Tour of Britain. Niemiec pokonał Boruta Bozica (Vacansoleil Pro Cycling Team) oraz Lucasa Sebastiean Haedo (Team Saxo Bank). Na pozycji lidera wyścigu pozostał Michael Albasini (HTC-Columbia).

Na 190 kilometrowym etapie z King’s Lynn do Great Yarmouth po raz kolejny, bardzo aktywni byli Polacy. Zarówno lider klasyfikacji aktywnych Michał Gołaś (Vacansoleil) jak i Jarosław Marycz (SaxoBank) angażowali się w zaczepne akcje oraz zdobywali punkty na lotnych i górskich premiach. Gołaś umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji dla najbardziej agresywnego kolarza.

Bardzo dużą chrapkę na zwycięstwo miała ekipa Vacansoleil, na czele z Borutem Boziciem. Słoweniec był dobrze rozprowadzony przez Johnnego Hoogerlanda. Niestety jak przez większość obecnego sezonu, lepszy okazał się Greipel. Rodzice kolarzy SaxoBanku, braci Haedo mogą być dumni ze swoich dzieci. Starszy Juan Sebastian, na hiszpańskiej Vuelcie był dziś drugi, tym czasem młodszy Lucas zamknął podium na etapie Tour of Britain.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Albasini. Jednak na drugiej pozycji dzięki bonifikacie znalazł się Bozic. Richie Porte (SaxoBank). Trzeci jest Borut Bozic (Vacansoleil). Michał Gołaś awansował na 31. miejsce. Jarosław Marycz (SaxoBank) jest 32.