Tom Boonen ogłosił, że przygotowuje się do wyścigu Circuit Franco-Belge na koniec miesiąca oraz że nie odczuwa już żadnego bólu podczas treningów.

Były mistrz świata zmagał się przez większość sezonu z problemem z więzadłem, co pogorszył jeszcze jego upadek podczas Tour de Suisse. Belg 15 lipca przeszedł operację i nie wystartował w Tour de France. Powolny powrót do zdrowia oznaczał również odpuszczenie wyścigu Vuelta a España. Teraz przetestuje swoje kolano podczas Innergetic Pijl w Belgijskim Tielt.

“W ciągu ostatnich kilku dni odbyłem kilka mocnych treningów i czułem się dobrze. Kolana już mi nie dokuczają, wydaje się że ból przeszedł ” powiedział Boonen. “Muszę uważać, ponieważ rehabilitacja idzie w dobrym kierunku. Dlatego też z przyjemnością przyjąłem zaproszenie rodziny Maes, która organizuje amatorski wyścig Innergetic Pijl. Będzie to wspaniała promocja dla naszego sportu i mam nadzieję, że na starcie zobaczymy masę rowerowych turystów, tak jak w zeszłym roku albo nawet i lepiej. To będzie świetna zabawa.”

Boonen wystartuje w wyścigu wraz z ze swoimi dwoma kolegami z Quick-Stepu, Kurtem Hovelijnckem oraz Frederique`m Robert.