Start do trzeciego etapu Vuelta Espana odbędzie się w  Marbelli. Kolarze pokonają 156 kilometrów, a w Maladze walczyć będą o zwycięstwo etapowe.


Kolarze ledwo co pożegnają się z licznie zgromadzoną publicznością w Marbelli, a już czeka ich wspinaczka na premię górską 3. kategorii Puerto de Ojén (8,7 km; 4,94%; 550 m). Nie będzie to ostatnia przeszkoda na tej trasie.

W dalszej fazie etapu, zawodnicy dwa razy będą musieli podjechać pod premię 1. kategorii Puerto de León (15,8 km; 5,44%; 900 m). Podjazd może być groźny dla lidera wyścigu, ponieważ po drugim wjeździe na szczyt kolarze do mety mają już tylko 26 km, a droga prowadzi prawie cały czas w dół. Prawie, ponieważ już na ostatnich kilometrach w Maladze, zawodnicy muszą pokonać 2 kilometrowy podjazd.

Etap loteria. Na metę może wpaść ucieczka, która zaatakuje na pierwszych kilometrach. Równie dobrze o zwycięstwo walczyć mogą kolarze klasyczni, którzy przyjadą w czołowej kilkudziesięciu osobowej grupce i wykorzystają ostatni, króciutki podjazd w Maladze. A może to jest właśnie etap dla znakomitego zjazdowca, Samuela Sancheza (Euskaltel) który nie raz już wygrywał podobne etapy.

Mapa 3 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Profil 3 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Specjalna zakładka poświęcona Vuelta a Espana > tutaj

Temperatura powinna troszkę zmaleć. Jednak będzie to nadal około 30 stopni Celsjusza.