Filip Eidshiem (Sparenbanken Vest-Ridley) wygrał ostatni etap wyścigu Tour des Pyrénées (2.2 UCI). Norweg pokonał Kolumbijczyka, Williama Aranzazu Escobara (Azysa-Cetya-Conor WRC) oraz Francuza, Anthonego Pereza (Albi VS). W klasyfikacji generalnej triumfował Florent Barle (AVC Aix-en-Provence). Na bardzo dobrym drugim miejscu wyścig ukończył Przemysław Niemiec (Miche).

Kolarze mieli do pokonania ostatni, płaski etap tym razem już w całości po hiszpańskiej stronie Pirenejów z Huesca do Saragossy (148,5 Km). Na metę wpadła 10 osobowa grupka z 58 sekundową przewagą nad peletonem. Najlepszym sprinterem okazał się Filip Eidshiem pokonując Williama Escobara oraz Anthonego Pereza. Krzysztof Szczawiński zajął 7 miejsce. Na 29 pozycji finiszował Adrian Kurek (Albi VS).

W klasyfikacji generalnej bez zmian. Triumfował Florent Barle, który dzięki dobrej jeździe na wczorajszym etapie odebrał prowadzenie Przemkowi Niemcowi. Trzecie miejsce ze stratą 26 sekund przypadło Yannickowi Eijssenowi (Reprezentacja Belgi). Krzysztof Szczawiński ukończył wyścig na  30 miejscu. Polscy kolarze ekipy Albi VS Grzegorz Kwiatkowski oraz Adrian Kurek, ukończyli wyścig odpowiednio na 34 i 44 lokacie.

Przemysław Niemiec został najlepszym góralem wyścigu.