Dwukrotny zwycięzca etapowy w tegorocznym Tour de Pologne, Andre Greipel od przyszłego sezonu będzie jeździł w barwach nowego zespołu, Omega Pharma-Lotto.

Andre Greipel miał już dosyć rywalizacji z Markiem Cavedishem i ciągłym faworyzowaniem Brytyjczyka. Zmiana ekipy przez Niemca było spodziewana, ale szerzyły się spekulacje na temat nowej drużyny utalentowanego sprintera. „W ostatnich tygodniach prasa rozpisywała się o moich domniemanych nowych zespołach. Prawda jest taka, że od pierwszego stycznia dwa tysiące jedenastego roku będę zawodnikiem Omega Pharma-Lotto”, powiedział Greipel.

Niemiec nie ukrywa swojej radości z przenosin. „Sponsorzy i kierownictwo drużyny mają  jasną wizję dalszego rozwoju zespołu, ich cele na przyszył sezon są zgodne z moimi, więc nie zastanawiałem się nad przejściem do tej ekipy”, dodaje Greipel. „Mój sportowy i finansowy punkt widzenia znalazł zrozumienie u kierownictwa Omega Pharma-Lotto, uzgodniliśmy już szczegóły, więc w najbliższych dniach podpiszemy kontrakt.”

Czarę goryczy przepełnił brak nazwiska Niemca na liście startowej do Tour de France. Był głęboko rozczarowany decyzją HTC-Columbia, w końcu to on w tym sezonie znacznie więcej wygra, ale decyzja kierownictwa HTC-Columbia była nieodwołalna, więc Niemiec zdecydował się na przenosiny, do zespołu gdzie jego praca będzie doceniana.

Galopente

Foto: Robert Słupik

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments