Wyścig Tour de Pologne jest jednym z najbardziej egzotycznych dla kolarzy Euskaltel-Euskadi. Baskijski zespół liczy przede wszystkim na dobry występ swoich młodych, utalentowanych zawodników.

Bezapelacyjnie liderem ekipy będzie 24-letni Benat Intxausti. Sezon 2010 jest najlepszym w karierze tego młodego zawodnika, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, zajmując drugie miejsce w ProTourowym wyścigu Vuelta al Pais Vasco, który jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez dla Hiszpanów. Świetnie wypadł również w Vuelta a Asturias, gdzie wygrał jeden z etapów i był trzeci w „generalce”.

Pozytywnie zaskoczyć potrafi również 22-letni Gorka Izagirre Insausti. Przed kilkoma dniami wygrał klasyk Prueba Villafranca de Ordizia, na koncie ma też etapowe zwycięstwo w Tour de Luxembourg. Na płaskich etapach zespół liczy natomiast na Aitora Galdosa.

Euskaltel-Euskadi na 67. Tour de Pologne 2010: Aitor Galdos, Javier Aramenida, Jonathan Castroviejo, Gorka Izaguirre, Miguel Minguez, Jorge Azanza, Daniel Sesma i Benat Intxausti.

(Biuro Prasowe LangTeam)