3. Międzynarodowy Wyścig Kolarski TOUR de RYBNIK 2010 został objęty patronatem honorowym przez legendę polskiego kolarstwa szosowego oraz organizatora polskiego święta kolarstwa jakim jest Tour de Pologne – pana Czesława Langa.


Pierwsza edycja TOUR de RYBNIK odbyła się 19 września 2008 r. Mimo złej pogody okazała się sporym sukcesem. Na linii startu zameldowało się 51 zawodników. Wyścig odbił się szerokim echem w środowisku kolarskim, a także zaistniał w świadomości wielu rybniczan. Najszybszy na trasie TdR 2008 okazał się Adam Pierzga z grupy WELTOUR.

Druga odsłona rybnickiego wyścigu zgromadziła już ponad 100 kolarzy, a ilość zgromadzonych kibiców była dla organizatorów miłym zaskoczeniem. Wspomnieć należy, iż gościem naszego spotkania był Józef Gawliczek, były kolarz szosowy, zwycięzca m.in. Tour de Pologne z roku 1966. Zwycięzcą 2. TdR był Sławomir Kohut, kolarz grupy WELTOUR, były Mistrz Polski w jeździe na czas, olimpijczyk z Aten (2004).

Tegoroczna edycja zapowiada się na prawdziwie, sportowe wydarzenie z udziałem wielu znakomitości ludzi sportu, pod patronatem znanych mediów, w towarzystwie honorowych osobistości tego przedsięwzięcia.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy 12 września do Rybnika!

Miło nam poinformować, że tak jak w zeszłym roku, tak i w tym jesteśmy Patronem Medialnym imprezy.

Więcej szczegółów na www.tourderybnik.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments