Sergio Pardilla (Carmiooro-NGC), wygrał wyścig Vuelta a la Comunidad de Madrid. Hiszpan zapewnił sobie zwycięstwo po sukcesie na ostatnim 3. etapie wyścigu. Przemysław Niemiec (Miche) zajął ostatecznie 11. miejsce.

2. etap z Alcobendas do Pto. de la Morcuera o długości 132km, zakończył się finiszem z dużej grupy. Najszybszy okazał się Francisco Ventoso (Carmiooro-NGC), pokonując Koldo Fernandeza (Euskaltel-Euskadi) oraz Enrique Matę (Footon-Servetto). Krzysztof Szczawiński (Miche) zajął 7. miejsce. Przemysław Niemiec przyjechał w drugiej grupie ze stratą 21 sekund na 73. pozycji. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Gustav Larsson (Team Saxo Bank).

Wszystko rozstrzygnęło się na 3. etapie. Na pagórkowatym 132km etapie z Alcobendas do Pto. de la Morcuera zaatakował Sergio Pardilla. Drugą pozycje ze stratą 27 sekund zajął Fortunato Baliani (Miche). Trzeci linię mety przekroczył Ivan Melero (Burgos Monumental-CYL), który do Hiszpana stracił 32 sekundy. Przemysław Niemiec przyjechał na bardzo dobrym 5. miejscu. Krzysztof Szczawiński był 32 i stracił 8 minut i 52 sekundy.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył triumfator ostatniego etapu – Sergio Pardilla. Drugi był Fortunato Baliani, trzeci Ivan Melero który do Włocha stracił zaledwie sekundę.

Przemysław Niemiec ukończył wyścig na 11. pozycji ze stratą 1 minuty i 20 sekund.

Poprzedni artykułAndy Schleck:”Pierwszy etap w Pirenejach. Będzie nerwowo”
Następny artykułContador: „Trzymam się blisko Andy’ego”