Piotr Gawroński (TKK-Pacific Toruń) został mistrzem Europy młodzieżowców w tureckiej Ankarze.

Kolarze rywalizowali na blisko 190 km trasie. Polak pokonał po finiszu z peletonu Portugalczyka Nelsona Oliveirę, dla którego to już drugi medal podczas tegorocznych ME. Przypomnijmy, że ten sam zawodnik wywalczył brąz w wyścigu na czas. Dzisiaj brąz przypadł Francuzowi Arnaud Demare.

Sukces dla naszego rodaka to wielki krok na przód w stronę zawodowego peletonu. Przypomnijmy, że Piotr Gawroński który ściga się na co dzień we Włoszech, w tym sezonie ma za sobą dobre wyniki w wyścigach UCI, dobry występ w wyścigu Giro Bio, brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe na czas oraz sukces na mistrzostwach kontynentu w Turcji. Warto dodać że młody Polak w 2008 miał na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy Juniorów.

7. miejsce zajął jeden z faworytów – Słoweniec Marko Kump (Ardia Mobil) rewelacja tego sezonu. 43. był Michał Kwiatkowski (Caja Rural), Rafał Majka (Petroli Firentze) uplasował się na 50. pozycji, Paweł Polijański (Cartusia Kartuzy) był 54, miejsce niżej zajął Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).

Do nieudanych z pewnością zaliczy te mistrzostwa Kornel Sójka (KTK-Kalisz). Mistrz Polski w jeździe na czas, w piątek nie popisał się w swoimi koronnym wyścigu wyprzedzając tylko dwóch Turków i dwóch Ormian. Dziś w wyścigu ze startu wspólnego zajął przedostatnią 92. pozycję.

Przed południem odbył się wyścig Juniorek. Wygrała Włoszka, Anna Treviso pokonując Francuzkę Pauline Ferrand-Prévot oraz swoją rodaczkę – Rossellę Ratto. Najlepiej z Polek pojechała Daria Fabiszak, która zajęła 14. pozycję tuż za nią uplasowała się Karolina Karasiewicz (Centrum Społem Łódź), która była 15. Sabina Napieralska była 41. Ostatnie 43. miejscy przypadło dla Moniki Kopińskiej.