Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas – Jarosław Marycz pojawi się na starcie 67. Tour de Pologne UCI ProTour w barwach swojej ekipy Saxo Bank. Nasz rodak będzie jednym z liderów zespołu, szczególnie, że wyścig odbywa się w jego ojczyźnie.

Dla najlepszego „czasowca” w Polsce będzie to debiutancki występ w Tour de Pologne, podobnie jak dla kilku jego kolegów. Saxo Bank wysyła na nasz narodowy Tour mieszankę młodości i doświadczenia. Na starcie zobaczymy 23-letniego Dominica Klemme z Niemiec, który świetnie zadebiutował w piekielnie ciężkim Paryż-Roubaix kończąc „Piekło Północy” na  14. miejscu.

Duńczyk Anders Lund, Luksemburczyk Laurent Didier i Argentyńczyk Lucas Sebastian Haedo przejechali w tym roku Giro d’Italia. Szczególnie groźny na płaskich odcinkach będzie Haedo, który próbuje iść w ślady swojego bardziej utytułowanego brata Juana Jose.

Skład uzupełniają Duńczycy – niezwykle doświadczony weteran szos Frank Hoj i Kasper Klostergaard.

Saxo Bank na 67. Tour de Pologne UCI ProTour:

Anders Lund, Dominic Klemme, Frank Hoj, Jarosław Marycz, Kasper Klostergaard, Laurent Didier i Lucas Sebastian Haedo.

Podczas Tour de Pologne, Jarosław Marycz specjalnie dla serwisu naszosie.pl będzie podsumowywał etapy, udzielał nam wywiadów, opowiadał o taktyce, nastrojach w ekipie, a być może uda nam się zajrzeć do ekipy Saxo Banku “od kuchni”. Już dziś serdecznie zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments