Bardzo silny skład na sierpniowy 67. Tour de Pologne UCI ProTour wysyła rosyjski zespół Katiusza. W ekipie nie zabraknie sprinterów, kolarzy na klasyfikację generalną oraz tzw. „fighterów”.

Na płaskich etapach o zwycięstwa powinien walczyć Włoch Danilo Napolitano, który zna smak zwycięstwa w Tour de Pologne. 29-latek wygrał w 2007 roku etap z Chojnic do Poznania oraz był drugi na odcinku z Wrześni do Świdnicy.  W ubiegłym roku również był bliski zwycięstwa, zajmując trzecie miejsce na etapie Nałęczów – Rzeszów. Na ostatnich kilometrach wspomagać go będzie przede wszystkim Rosjanin Nikołaj Trusow i Ukrainiec Michaił Czałiłow.

Na starcie TdP zobaczymy również mistrza Rosji w jeździe indywidualnej na czas oraz wicemistrza w wyścigu ze startu wspólnego Władimira Gusiewa. Wspomagać go będą Michaił Ignatiew, fenomenalny 25-latek, który znany jest z agresywnej jazdy oraz dwójka młodych zawodników Artem Owieczkin i Jegor Silin. Obaj są w bardzo wysokiej formie, a Silin to przecież ubiegłoroczny medalista mistrzostw świata młodzieżowców.

Skład uzupełnia debiutujący w Tour de Pologne Belg Maxime Vantomme.

(Biuro Prasowe LangTeam)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments