Andre Schulze (PSK Whirlpool-Author), wygrał 3, a etap Wyścigu Solidarności i Olimpiczyków. Niemiec pokonał byłego mistrza Polski – Krzysztofa Jeżowskiego (CCC Polsat Polkowice), trzecie miejsce zajął Daniel Schron (NetAap). Schulze dzięki zwycięstwu obronił żółtą koszulkę lidera.

Kolarze mieli dziś do pokonania etap z Piotrkowa Trybunalskiego do Skarżyska Kamiennej o długości 157 kilometrów. W końcówce peleton wjechał na 3 rundy, każda po 6 kilometrów.

Zaraz po starcie, zaatakował Jauhen Sobal (Reprezentacja Białorusi) oraz Rob Peeters (Telenet Fidea). Duet dobrze współpracował i szybko osiągnął ponad 6-minutową przewagę.

Do czołówki próbował doskoczyć jeszcze Michał Podlaski (Aktio Group Mostostal Puławy) oraz Giuseppe Muraglia (CDC Cavaliere),  lecz peleton nie pozwolił na powiększenie się składu czołowej grupki, która wtedy miała około 7 minut przewagi, a zaczęła spadać po premii lotnej w Końskich, którą wygrał Peeters.

Kilkanaście kilometrów później, w czołówce odpadł Belg, pozostawiając Białorusina Sobala na placu boju. Dzielny kolarz zza naszej wschodniej granicy został doścignięty już na przedostatniej rundzie w Skarżysku Kamiennej.

6 kilometrów przed metą, na wjeździe na ostatnią pętle kolarze walczyli na premii lotnej, którą wygrał Wladimir Duma (Romet Weltour Dębica). Sam finisz to już pojedynek Krzysztofa Jeżowskiego  z Andre Schulze. Niemiec okazał się lepszy i po raz drugi w wyścigu mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Jeżowski zajął drugie miejsce, a trzeci był Daniel Schorn.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj