W czwartek, 17 czerwca nastąpiło podpisanie porozumienia pomiędzy Urzędem Miejskim w Błoniu a firmą Lang Team, które dotyczyło organizacji Lotnej Premii Fiata w tym mieście na trasie 1. etapu 67. Tour de Pologne UCI ProTour.

Podpisy pod dokumentem złożyli burmistrz Zenon Reszka oraz dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. 1. etap TdP z metą w Warszawie odbędzie się 1 sierpnia.

Kolarze wystartują w Sochaczewie o godz. 15:00, by po blisko godzinie rywalizacji dotrzeć do Błonia. Pierwsza w tegorocznym Tour de Pologne Lotna Premia Fiat zostanie rozegrana na Rynku, pomiędzy 15:54 a 16:01. Zawodnicy będą finiszować przed przepięknym Ratuszem, którego architektem był sławny Henryk Marconi.

– Lotna premia jest jak meta, tylko tyle, że kolarze jadą dalej – zażartował Czesław Lang, podkreślając, że Tour de Pologne jest przedsięwzięciem nie tylko sportowym, ale także umożliwia bardzo szeroką promocję miast na całym świecie.

Cieszę się, że Tour de Pologne uświetni obchody 630-lecia praw miejskich Błonia, zwłaszcza, że kolarze uczestniczący w nim przejadą przez nasze miasto po raz pierwszy w historii – powiedział burmistrz Zenon Reszka.

Błonie, to największe centrum logistyczne w Polsce i prężnie rozwijający się ośrodek miejski. W mieście mieszka Andrzej Bławdzin, zwycięzca Tour de Pologne (1967), olimpijczyk z Tokio i Meksyku, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Tu urodził się również aktor Piotr Adamczyk, który już zadeklarował swój udział w etapie Tour de Pologne dla amatorów dla fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo?”.

Biuro Prasowe LangTeam

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments