Lance Armstrong potwierdza swoją obecność w tegorocznej edycji wyścigu Tour de Suisse, poinformowali organizatorzy wyścigu. To będzie pierwszy występ kolarza RadioShack, po jego triumfie w tym wyścigu  w 2001 roku.

Tour de Suisse składa się z dziewięciu etapów od 12 do 20 czerwca o łącznej długości 1353,1 km. 38-latek wykorzysta wyścig jako ostatnie przetarcie przed Tour de France, który rozpoczyna się w Holandii 3 lipca.

Lance jest wielką gwiazdą i to jest ważne, aby mieć go na liście startowej”, powiedział rzecznik prasowy wyścigu Rolf Huser.

Armstrong będzie musiał stawić czoła silnej konkurencji. Szczególnie z Teamem Saxo Bank. Duński zespół wysyła nie tylko obrońcę tytuły z przed roku – Fabiana Cancellarę, ale także braci Andyego i Franka Schleck, którzy w ubiegłym roku zajęli drugie i piąte miejsce w Tour de France.

“To będzie interesujące zobaczyć różnicę między Fabianem i Lancem“, powiedział Huser, który jest również agentem Cancellary. “To będzie walka nowej generacji i jednej z największych gwiazd w historii tego sportu”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments