Cadel Evans (BMC-Racing) awansował na 2. miejsce w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej, po zakończonym wczoraj, Giro d’Italia który ukończył na 5. miejscu. Mistrz świata z zespołu traci do Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne) 18 punktów.

Jednak po dzisiejszej informacji na temat Valverde, który został dziś zdyskwalifikowany przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie na dwa lata za doping, UCI zapowiedziała że wszystkie jego tegoroczne wyniki zostaną anulowane. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Vuelta Espana, jak na razie ma 392 pkt.

Świeżo upieczony zwycięzca Giro d’Italia Ivans Basso (Liquigas), który debiutuje w światowym rankingu UCI, wskoczył na 7. z 206 punktami na koncie. Trzeci jest specjalista od klasyków, Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) 294 pkt..

W klasyfikacji drużynowej prowadzi Caisse d’Epargne (751 pkt.) a Liquigas dzięki znakomitemu występowi w Giro, awansował z 4. na 2. pozycje z  dorobkiem 556 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Rosyjska Katusha z 545 punktami.

W klasyfikacji narodów prowadzą Hiszpanie z 1175 punktami,  drudzy są Włosi (800 pkt.). Belgia z dorobkiem 714 punktów zamyka podium.

Pełne rankingi znajdziesz > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments