Kolarz Saxo Banku, Alex Rasmussen odniósł zwycięstwo na pierwszym etapie wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Duńczyk pokonał Geralda Ciolka (Milaram) oraz Kevina Ista (Cofidis) na 143,8 km etapie z Bray do Dunes.

Rasmussen to aktualny Mistrz Świata w torowym Scratch`u. Duńczyk potwierdza swoją dobrą formę. W weekend wygrał GP Herning.

Na 20 kilometrów po starcie, zaatakował Arnaud Labbe (Cofidis, Le Credit en ligne), Sep Vanmarcke (Topsport Vlaanderen – Mercator) oraz Rony Martias (Saur – Sojasun). Trio dobrze współpracowało i osiągnęło maksymalną przewagę 4 minut i 30 sekund.

Czołówka została schwytana na kilkanaście kilometrów przed metą a do walki włączyły się ekipy sprinterów, które walczyły o jak najlepsze pozycje dla swoich liderów. Na czele pojawiły się ekipy Saur-Sojasun oraz Katusha, mająca w swoich szeregach szybkich kolarzy: Cyrila Lemoine oraz Danilo Napolitano.

Francusko-rosyjską koalicję pogodził… Duńczyk z SaxoBanku – Alex Rasmussen. Drugą pozycję zajął Gerald Ciolek. Trzeci był Kevin Ista.

Jedyny Polak startujący w wyścigu Jarosław Marycz (SaxoBank) zajął 78 miejsce.