Już dzisiaj rozpoczyna się 39 edycja wyścigu etapowego Course de la Paix Juniors. Wyścig zaliczany do Pucharu Narodów potrwa od 5 do 9 kwietnia.

Ubiegłe edycje wygrywali tacy znani zawodnicy jak: Roman Kreuziger, Peter Velits, Kraus Sven, Piotr Mazur, Fabian Cancellara czy Denis Menchov.
W tym roku na starcie stanie 156 zawodników z 26 zespołów wywodzących się z 24 krajów. Prezentacja wyścigu odbędzie się już tradycyjnie w środę o 14:30 na Placu Pokoju Litomerice. Swój start zapowiedziało już wiele reprezentacji narodowych, nie tylko europejskich. Pojawią się Amerykanie oraz Japończycy.

Na starcie staną również Polacy w skłacie: Marek Kulas i Michał Czerkies (Flota Gdynia), Bartosz Warchoł (Baszta Golczewo), Adam Majorek (Ogniwo Dzierżoniów), Tomasz Kudelski i Mateusz Trepkowski (Stal Ocetix Ekobud Grudziądz).

To bardzo ciężki wyścig z licznymi wzniesieniami na trasie. Nasi zawodnicy, w porównaniu do zachodnich ekip mają nadal niewiele kilometrów wyścigowych. W ubiegłej edycji startowali już Michał Czerkies, Bartosz Warchoł i Marek Kulas. Mięjmy nadzieję, że zdobyte przed rokiem doświadczenie przyczyni się do osiągnięcia pożądanego wyniku. W najlepszej dyspozycji wydaje się być właśnie Marek Kulas, który kilka dni temu zwyciężył w pierwszej jeździe na czas w Strzelcach Krajeńskich, zaliczanej do Pucharu Polski.

Warto dodać, że w ostatnich latach doskonale spisujemy się w tym wyścigu. Trzy ostatnie edycje wygrali bowiem Polacy. W ubiegłym roku triumfował Łukasz Wiśniowski, a dwie poprzednie, rok po roku wygrał Michał Kwiatkowski. Obaj zawodnicy to wychowankowie Pacyficu Toruń. Trzymajmu więc kciuki.