Po zajęciu wczoraj drugiego miejsca, Angel Vicioso (Andalucia – Cajasur) dziś na drugim etapie wyścigu Vuelta a Asturias sięgnął po zwycięstwo wygrywając sprint z 20 osobowej grupki powstałej na podjeździe pod Huerco de San Martín 13.9 km przed metą.

Hiszpan pokonał kolarzy ekipy Loulé-Louletano: Constantino Zaballę oraz Santiago Pereza. Klasyfikacja generalna wygląda identycznie, jak podium dzisiejszego etapu z metą w Gijón.

Dotychczasowy lider wyścigu Pablo Urtasun Perez (Euskaltel – Euskadi) spadł dziś w klasyfikacji generalnej, przyjeżdżając dziś 11 minut i 41 sekund za Vicioso.

Na 43 kilometry przed metą zaatakowali David Gutierrez Gutierrez (Footon-Servetto), Fabio Duarte (Cafe De Colombia – Colombia Es Pasion) oraz jak dotąd najlepszy Polak w tym sezonie – Przemysław Niemiec (Miche). Trójka znakomitych górali bardzo dobrze współpracowała i powiększała przewagę nad grupką pościgową.

Na ostatnim podjeździe od Polaka odpadli jego towarzysze i aktualny Górski Mistrz Polski walczył nie tylko zwycięstwo etapowe ale i o prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Niestety Przemek Niemiec został doścignięty przez grupkę pościgową już na ostatnich metrach dzisiejszego etapu, w samym Gijón. Na pocieszenie założył koszulkę najlepszego górala wyścigu (na zdjęciu).

Najszybciej finiszował Angel Vicioso, który pokonał Constantino Zaballę oraz Santiago Pereza. Na pocieszenie Przemysław Niemiec który zajął 6 miejsce, zdobył koszulkę najlepszego górala.

Krzysztof  Szczawiński (Miche) zajął 57 miejsce.