Samuel Sánchez (Euskaltel – Euskadi) został zwycięzcą 4 etapu wyścigu, Vuelta Ciclista al  Pais Vasco. Mistrz Olimpijski z Pekinu, na mecie okazał się lepszy od Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne) oraz Roberta Gesinka (Rabobank).

Na pierwszych kilometrach etapu, z przodu pojawiła się czołówka, w której znaleźli się Amets Txurruka (Euskaltel – Euskadi), Ivan Santaromita (Liquigas-Doimo), Johannes Frölingher (Team Milram), Jakob Fuglsang (Team Saxo Bank) oraz Aitor Pérez Arrieta (Footon-Servetto). Jak można było się spodziewać, ucieczka została skasowana na kilkanaście kilometrów przed metą. Jednak Bask, Amets Txurruka chciał pokazać się lokalnym kibicom i został schwytany przez peleton na 6 kilometrów przed kreską, na ostatnim podjeździe dzisiejszego dnia.

Gdy przed peletonem nie było już nikogo, do walki włączyli się faworyci wyścigu. Zaatakował Andy Schleck, który wyraźnie nie czuje się najlepiej po kontuzji, z którą zmagał się na początku sezonu. Jego akcja została szybko skasowana. Następnie do walki ruszył Christopher Horner (Team RadioShack). Amerykanin oderwał się nie co od czołówki a za jego plecami pozostali tylko Valverde, Sanchez, Gesink oraz z trochę większą stratą Mistrz Olimpisjki MTB z Pekinu, Jean-Christophe Peraud (Omega Pharma-Lotto).

Na 2 kilometry przed metą zaatakował Samuel Sánchez, który doskoczył do Hornera. Chwilę później do prowadzącej dwójki dołączył także Alejandro Valverde i Robert Gesink.

Ostatni kilometr to kręte i niebezpieczne zjazdy. Znakomicie wykorzystał to Sánchez który wraz z Paolo Savoldellim słyną z brawurowej i szybkiej jazdy w dół. Mistrz Olimpijski samotnie przekroczył linię mety z 2 sekundową przewagą nad drugim Valverde oraz trzecim Gesinkiem.

Pełne wyniki 4 etapu > tutaj

Foto: vueltapaisvasco.diariovasco.com