Tomasz Marczyński potwierdza swoją znakomitą formę. Po samotnej ucieczce wygrał otwierający sezon XVI Memoriał Romana Ręgorowicza, “Ślężąński Mnich”.

Od rana w Sobótce kolarzy przywitała piękna słoneczna pogoda, jednak jak zawodnicy ustawili się na starcie z nieba padał grad, deszcz i wiał bardzo mocny wiatr. Później było już tylko lepiej, choć wiatr się utrzymywał i sprawił, że wyścig ukończyło jedynie 40 zawodników, z 200 którzy wystartowali.

Kolarz mieli do pokonania 128 kilometrów (8 rund po 16 kilometrów).

Na ostatniej z nich zaatakował Tomasz Marczyński (CCC Polsat), który do mety przyjechał 1:43 przed swoim klubowym kolegą Tomaszem Smoleniem oraz Błażejem Janiaczykiem (Mróz ActiveJet).

Wyniki XVI Memoriału Ręgorowicza:

 1 127 MARCZYŃSKI    Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         3 05 00
 2 135 SMOLEŃ        Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         3 06 43   0 01  43
 3 439 JANIACZYK     Błażej     MRÓZ ACTIVE JET              3 06 45   0 01  45
 4 241 DANACIK       Tomas      PSK WHIRPOOL AUTHOR          3 06 48   0 01  48
 5 141 LISOWICZ      Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         3 06 49   0 01  49
 6 123 REPIŃSKI      Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         3 06 49   0 01  49
 7  25 NOWACZEK      Mateusz    ALKS STAL GRUDZIĄDZ          3 06 49   0 01  49
 8  81 WDOWIAK       Paweł      TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       3 06 49   0 01  49
 9  73 KRYS          Hubert     GIORDANA CIPOLINI TUTTOS.COM 3 06 50   0 01  50
10 237 PODLASKI      Michał     AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 3 06 50   0 01  50
11 210 KOWALCZYK     Jarosław   AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 3 06 51   0 01  51
12 133 HONKISZ       Adrian     CCC POLSAT POLKOWICE         3 06 51   0 01  51
13  88 TOMASIAK      Konrad     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       3 06 53   0 01  53
14 189 BARANOWSKI    Dariusz    ROMET WELTOUR DĘBICA         3 06 53   0 01  53
15  33 SVOBODA       Jakub      CK KOLOKRAM-SVIJANY          3 06 53   0 01  53
16   3 ZIÓŁKOWSKI    Wojciech   DHL-AUTHOR                   3 06 54   0 01  54
17 161 BODNAR        Łukasz     CCC POLSAT POLKOWICE         3 06 54   0 01  54
18 443 RUTKIEWICZ    Marek      MRÓZ ACTIVE JET              3 07 03   0 02  03
19 138 RĘBIEWSKI     Jarosław   CCC POLSAT POLKOWICE         3 07 03   0 02  03
20  22 KRZYWANIA     Paweł      TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR 3 09 24   0 04  24
21  70 PSZCZOLARSKI  Wojciech   PSV 1895 PASSAU BRZEG        3 09 24   0 04  24
22  86 BULIK         Mieszko    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       3 09 24   0 04  24
23 107 WYLĘGAŁA      Dawid      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY  3 09 24   0 04  24
24 146 BATEK         Dariusz    CCC POLSAT POLKOWICE         3 09 24   0 04  24
25 209 PATYŃSKI      Dawid      ROMET WELTOUR DĘBICA         3 09 33   0 04  33
26 121 SZRAMKA       Damian     WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR 3 09 35   0 04  35
27  29 CER           Tomas      CK KOLOKRAM-SVIJANY          3 09 40   0 04  40
28 236 SKROBICH      Kajetan    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 3 09 40   0 04  40
29 165 ZIELIŃSKI     Kamil      CCC POLSAT POLKOWICE         3 09 40   0 04  40
30 192 PRZYDZIAŁ     Artur      ROMET WELTOUR DĘBICA         3 09 40   0 04  40
31 445 WITECKI       Mariusz    MRÓZ ACTIVE JET              3 09 40   0 04  40
32 124 SZNITKO       Adam       CCC POLSAT POLKOWICE         3 09 40   0 04  40
33 441 MORAJKO       Jacek      MRÓZ ACTIVE JET              3 09 40   0 04  40
34 438 CICHOSZ       Marek      LEGIA-FELT                   3 09 40   0 04  40
35 239 TYPEK         Piotr      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 3 09 40   0 04  40
36   2 MRÓZ          Mateusz    DHL-AUTHOR                   3 09 40   0 04  40
37 160 JEŻOWSKI      Krzysztof  CCC POLSAT POLKOWICE         3 09 40   0 04  40
38 128 MATYSIAK      Bartłomiej CCC POLSAT POLKOWICE         3 09 40   0 04  40
39 136 KIENDYŚ       Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         3 09 40   0 04  40
40 100 POLIAŃSKI     Paweł      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY  3 10 30   0 05  30
     1 ROMANIK       Radosław   DHL-AUTHOR                     Aban
     4 POL19860209 KRYSMAN       Piotr      DHL-AUTHOR                     Aban
     8 POL19880211*CZAJKOWSKI    Konrad     DHL-AUTHOR                     Aban
    10 POL19881104*URBANOWSKI    Marcin     DHL-AUTHOR                     Aban
    11 POL19910213*ŚWIĄTEK       Radosław   DHL-AUTHOR                     Aban
    15 POL19910525*TOMASZEWSKI   Konrad     DHL-AUTHOR                     Aban
    16 POL19840321 SCHUBERT      Patrick    DHL-AUTHOR                     Aban
    17 POL19900424*NOGA          Piotr      TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR   Aban
    18 POL19910215*GŁUSZAK       Dariusz    TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR   Aban
    19 POL19900804*BAJFUS        Marek      TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR   Aban
    20 POL19910622*BARTKIEWICZ   Dorian     TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR   Aban
    21 POL19910620*RYNKOWSKI     Rafał      TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR   Aban
    23 POL19910302*PIASKOWY      Emanuel    TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR   Aban
    24 POL19910926*SOBIERAJ      Przemysław TKK PACIFIC MCKVIS NORDA TOR   Aban
    26 POL19890223*ZADYKOWICZ    Radosław   ALKS STAL GRUDZIĄDZ            Aban
    27 POL19910907*WALERIAŃCZYK  Adam       KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN   Aban
    28 POL19910601*CHRZANOWSKI   Sławomir   LKS TRASA ZIELONA GÓRA         Aban
    30 CZE19891209*EHRENBERGER   Jakub      CK KOLOKRAM-SVIJANY            Aban
    31 CZE19720321 NETIK         Ivo        CK KOLOKRAM-SVIJANY            Aban
    32 CZE19771008 RICHA         Jiri       CK KOLOKRAM-SVIJANY            Aban
    34 CZE19870925 TOMAS         Marek      CK KOLOKRAM-SVIJANY            Aban
    35 POL19890902*CHRZANOWSKI   Patryk     LKS TRASA ZIELONA GÓRA         Aban
    37 CZE19780610 VERBA         Ales       CK KOLOKRAM-SVIJANY            Aban
    38 CZE19890710*SOUKUP        Michal     CK KOLOKRAM-SVIJANY            Aban
    39 POL19910413*WASYLÓW       Szymon     MGLKS KWISA LUBAŃ ŚLĄSKI       Aban
    40 POL19910929*HAJDA         Grzegorz   UKS SOKÓŁ KĘTY                 Aban
    41 POL19900120*MALEJKA       Michał     UKS SOKÓŁ KĘTY                 Aban
    42 POL19871126 MIĘDZOBRODZKI Paweł      UKS SOKÓŁ KĘTY                 Aban
    43 POL19871218 KUSIDŁO       Mariusz    UKS SOKÓŁ KĘTY                 Aban
    44 POL19870127 BIEL          Szymon     UKS SOKÓŁ KĘTY                 Aban
    45 LTU19910628*VASILIAVSKAS  Pavilas    VIKAVISKIO SM-DSK AIRA         Aban
    46 LTU19911231*ŻEMAITITAS    Audrus     VIKAVISKIO SM-DSK AIRA         Aban
    51 POL19830918 TYLEK         Mateusz    LKS ISKRA GŁOGOCZÓW            Aban
    52 POL19860210 PIETRZAK      Robert     UKS WYGODA BIAŁYSTOK           Aban
    53 POL19900531*MILEWSKI      Łukasz     UKS WYGODA BIAŁYSTOK           Aban
    55 POL19900701*PONICHTERA    Bartosz    KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA       Aban
    56 CZE19860903 VICEK         Michal     KS KOOPERATIVA SG JABLONEC     Aban
    57 CZE19890816*MALIK         Michal     KS KOOPERATIVA SG JABLONEC     Aban
    58 CZE19900722*VOJTA         Ales       KS KOOPERATIVA SG JABLONEC     Aban
    59 CZE19901030*DOLEŻAL       Jan        KS KOOPERATIVA SG JABLONEC     Aban
    60 CZE19910412*SIMERLE       Michal     KS KOOPERATIVA SG JABLONEC     Aban
    61 CZE19910804*NESVADBA      Jan        KS KOOPERATIVA SG JABLONEC     Aban
    62 CZE19911220*KALIVODA      Jiri       KS KOOPERATIVA SG JABLONEC     Aban
    65 POL19910713*MARTYNÓW      Kamil      LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.SB   Aban
    67 POL19890921*JEGIER        Mateusz    PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    68 POL19911024*BARTKIEWICZ   Andrzej    PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    69 POL19910913*MAJDANIK      Mateusz    PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    71 POL19910107*KOŁBA         Marcin     LKS BASZTA GOLCZEWO            Aban
    72 POL19850720 OBORSKI       Jakub      LKS BASZTA GOLCZEWO            Aban
    74 POL19850215 ZACHOSZCZ     Piotr      LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻONIÓ   Aban
    76 POL19910907*WALERJAŃCZYK  Adam       KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN   Aban
    77 POL19900413*GAJEWSKI      Jakub      MERIDA GLIWICE                 Aban
    78 POL19910701*ZIELIŃSKI     Dawid      TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    79 POL19910802*PAKUŁA        Mateusz    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    80 POL19910807*JATCZAK       Patryk     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    82 POL19901018*PIECHNIK      Dawid      TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    83 POL19891126*GRABAREK      Grzegorz   TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    84 POL19910315*JAMKA         Tomasz     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    85 POL19890802*PIŃCZUK       Damian     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    87 POL19900226*MROŻEK        Marcin     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    89 POL19910326*FORNALSKI     Damian     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    90 POL19740403 MAKOWSKI      Marcin     MAYDAY TEAM LUBLIN             Aban
    91 POL19860510 MAZUREK       Kamil      MAYDAY TEAM LUBLIN             Aban
    92 POL19900901*KRAWCZYK      Konrad     MAYDAY TEAM LUBLIN             Aban
    93 POL19890616*KARPIŃSKI     Wojciech   MAYDAY TEAM LUBLIN             Aban
    94 POL19900708*KAZANOWSKI    Paweł      MAYDAY TEAM LUBLIN             Aban
    95 POL19851001 KURAS         Tomasz     BIŁGORAJSKIE STOW. KOLARZY     Aban
    96 POL19870921 KOZAK         Artur      BIŁGORAJSKIE STOW. KOLARZY     Aban
    97 POL19901005*WITCZYŃSKI    Marcin     UKS WYGODA BIAŁYSTOK           Aban
    98 POL19900524*BERNAS        Paweł      ALKS STAL GRUDZIĄDZ            Aban
    99 POL19900917*GRADEK        Kamil      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   104 POL19891022*CZAJKOWSKI    Mateusz    KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   109 POL19890221*SZAWŁOWSKI    Mateusz    KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   110 POL19900319*MARKOWSKI     Kamil      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   111 POL19901014*DOBKA         Damian     KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   112 POL19881116*CZAPLA        Paweł      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   113 POL19900324*MALECKI       Sebastian  KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   114 POL19890226*SYROJĆ        Radosław   WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   115 RUS19880314*FADEEV        Alexander  WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   116 POL19900225*CZETYRKO      Grzegorz   WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   117 POL19910511*GROCHOWSKI    Bartosz    WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   118 POL19900805*KLIMCZYK      Dawid      WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   119 POL19901223*MUSZALAK      Tomasz     WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   120 POL19890422*SKARŻYŃSKI    Wojciech   WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   122 POL19910226*TROJGA        Jacek      WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
   126 POL19880124*JANISZEWSKI   Sylwester  CCC POLSAT POLKOWICE           Aban
   166 POL19910305*SALIS         Mateusz    TECHGIS CYCLING TEAM BOCHNIA   Aban
   167 POL19830712 SUŁEK         Piotr      BOPLIGHT TEAM ŚWIDNICA         Aban
   168 POL19900603*PLUCIŃSKI     Leszek     PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
   177 POL19911007*FRANCZAK      Paweł      PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
   178 POL19910827*GODRAS        Szymon     PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
   179 POL19911203*HUKIEWICZ     Daniel     KK WAŁBRZYCH JAMA              Aban
   185 POL19910315*GĘBSKI        Emil       KK WAŁBRZYCH JAMA              Aban
   187 POL19910322*PODRAZA       Krzysztof  BOPLIGHT TEAM ŚWIDNICA         Aban
   188 POL19851227 CUKIERSKI     Mariusz    KRAKÓW                         Aban
   190 POL19880625*GRUBKA        Bartosz    ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
   191 POL19770918 KOHUT         Sławomir   ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
   195 POL19840608 WOLSKI        Marcin     ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
   196 POL19840816 ZIEMIANIN     Damian     ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
   197 POL19890222*ZIEMKA        Łukasz     KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY      Aban
   198 POL19910321*KIRPSZA       Jacek      KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY      Aban
   199 POL19910808*WRĘGA         Wojciech   KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY      Aban
   200 POL19900107*MIGDOŁ        Kamil      KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY      Aban
   213 POL19890527*KIRPSZA       Piotr      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY   Aban
   218 POL19810628 RUDNICKI      Dariusz    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY   Aban
   232 POL19750708 RADOSZ        Robert     AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY   Aban
   234 POL19830218 DETKO         Artur      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY   Aban
   235 POL19890331*SZTOBRYN      Piotr      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY   Aban
   240 CZE19880922*DANACIK       Jakub      PSK WHIRPOOL AUTHOR            Aban
   243 CZE19890407*KALTOFEN      Petr       PSK WHIRPOOL AUTHOR            Aban
   244 POL19860505 PIĘTA         Paweł      PERITUS                        Aban
   414 POL19830925 ŁUKAWSKI      Tomasz     NIESTOWARZYSZONY               Aban
   415 POL19881229*GENSCH        Sebastian  KLTC KONIN                     Aban
   416 POL19900629*CHATŁAS       Piotr      KLTC KONIN                     Aban
   417 POL19900115*KASPRZYK      Karol      KTK KALISZ                     Aban
   418 POL19910911*TOMCZAK       Damian     KTK KALISZ                     Aban
   419 POL19900929*ROSŁANIEC     Marcin     KTK KALISZ                     Aban
   420 POL19910521*LIS           Paweł      KTK KALISZ                     Aban
   421 POL19881021*FRANCZAK      Bartosz    UKS FORMICKI BIKE KOSTRZYCA    Aban
   422 POL19861231 DANIELSKI     Jakub      KS LECHIA PIECHOWICE           Aban
   423 POL19880923*MIAZGA        Artur      KS LECHIA PIECHOWICE           Aban
   424 POL19851125 KUREK         Przemysław NIESTOWARZYSZONY               Aban
   425 POL19910824*BŁASZCZYK     Konrad     GKS TARNOVIA TARNOWO PDG.      Aban
   428 POL19881107*DROZDEK       Rafał      PELETON NOWA SÓL               Aban
   429 POL19890822*NOWAK         Marcin     PELETON NOWA SÓL               Aban
   430 POL19910716*DUDZIAK       Adam       LEGIA-FELT                     Aban
   431 POL19910211*JANKOWSKI     Mateusz    LEGIA-FELT                     Aban
   432 POL19860503 KACZMARSKI    Wojciech   LEGIA-FELT                     Aban
   433 POL19860618 MODZELEWSKI   Łukasz     LEGIA-FELT                     Aban
   434 POL19880109*NIEDZIÓŁKA    Marcin     LEGIA-FELT                     Aban
   435 POL19900101*TOMKIEWICZ    Jakub      LEGIA-FELT                     Aban
   436 POL19900621*WOŻNICKI      Mariusz    LEGIA-FELT                     Aban
   437 POL19891128*ANTKOWIAK     Piotr      LEGIA-FELT                     Aban
   440 POL19780505 KRZYWY        Krzysztof  MRÓZ ACTIVE JET                Aban
   442 POL19861209 OSIŃSKI       Piotr      MRÓZ ACTIVE JET                Aban
   444 POL19840619 TACIAK        Mateusz    MRÓZ ACTIVE JET                Aban
   446 POL19880821*BARAN         Krzysztof  NIESTOWARZYSZONY               Aban
   447 POL19910920*WOLNY         Sebastian  NIESTOWARZYSZONY               Aban
   448 POL19810318 GAJ           Andrzej    UKS ZIEMIA BĘDZIŃSKA           Aban
   449 POL19870702 SURMACZ       Sebastian  UKS ZIEMIA BĘDZIŃSKA           Aban