Włoch Ivan Santaromita (Liquigas-Doimo) wygrał końcową klasyfikację generalną wyścigu Settimana Internazionale Coppi-Bartali. Ostatni, piąty etap wygrał po raz kolejny Polak! Po triumfie Przemysława Niemca (Miche) na 3. etapie, dziś wygrał Bartosz Huzarski (ISD-Neri) !

Santaromita objął prowadzenie w wyścigu na trzecim etapie. Przemyslaw Niemiec w generalce uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 1 minuty i 43 sekund do Santromity. Jose Serpa (Andorni Giocattoli) był trzeci ze stratą 2:25. Ricardo Ricco (Ceramica Flaminia) ukończył wyścig na piątej pozycji, tracąc  2:44 do zwycięzcy.

Huzarski wygrał ostatni etap z Fiorano Modenese do Sassuolo dzięki akcji na 12 kilometrów po starcie, kiedy to zaatakował wraz z  Stefano Borchim (De Rosa-Stac Plastic). Duet szybko uzyskał ponad 8 minut przewagi, a następnie zachował dużo sił aby jej nie stracić. Huzarski zgubił Borchiego na ostatnim podjeździe. Najlepszy góral Tour de Pologne 2005 i 2006 samotnie przekroczył linię mety z 45 sekundową przewagą. Trzecią pozycję na etapie zajął Luca Ascani (CDC – Cavaliere).

Pełne wyniki 5 etapu > tutaj

Zobacz zwycięstwo Polaka:

Foto: bettiniphoto.net