W niedzielę 28.03. br. w Sobótce, wyścigiem kolarskim „Ślężański Mnich” o Memoriał Romana Ręgorowicza zostanie oficjalnie otwarty sezon kolarski w Polsce.

Na starcie staną kolarze i kolarki wszystkich kategorii wiekowych. Wyścig zostanie rozegrany na trasie okrężnej i wszyscy będą mieli do pokonania zróżnicowaną ilość rund, która w tym roku wynosi 16 kilometrów i prowadzi przez: Sobótkę, Strzegomiany, Będkowice, Księgienice, Świątniki, Nasławice i Sobótkę. Start i meta wyścigu usytuowana będzie przy ul. Św. Anny.

Zawodnicy kategorii elita będą mieli do pokonania dystans 128 kilometrów ( 8 rund po 16 km). W otwarciu sezonu kolarskiego w Sobótce wezmą udział kolarze wszystkich polskich ekip zawodowych: CCC Polsat Polkowice, Mróz ActivJet, DHL Author, Romet Weltour Dębica, Aktio Mostostal Puławy i Legia Felt.

Jak poinformował dyr. sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki, na stracie w Sobótce, „pomarańczowi” wystąpią w pełnym 16-osobowym składzie. Należy dodać, że w roku ubiegłym zwycięzcą wyścigu został Tomasz Smoleń.

Źródło + foto: CCC Polsat

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments