Jose Serpa (Androni Giocattoli) wygrał drugi etap wyścigu Settimana Internazionale di Coppi-Bartali we Włoszech. Znakomite czwarte miejsce na dzisiejszym etapie zajął Przemysław Niemiec (Miche).

Serpa na finiszu pokonał Fortunato Balianiego (Miche) oraz Riccardo Riccò (Ceramica Flaminia), dla którego to pierwszy start po zawieszeniu za stosowanie dopingu. Nowym liderem został Oliver Zaugg (Liquigas-Doimo)

Serpa, Fortunato Baliani (Miche) i Riccò zaatakowali na ostatnim podjeździe pod Trebbio. Doskoczył do nich Przemyslaw Niemiec (Miche), Domenico Pozzovivo (Colnago-Csf Inox) oraz José Rujano (Isd-Neri), kolarze wypracowali bezpieczną przewagę i właśnie w takiej kolejności wpadli na metę.

“Muszę podziękować moim kolegom z drużyny. Pomagali mi cały dzień, a następnie dbali o to żebym był  z przodu, na decydującym wzniesieniu.” – powiedział w Serpa włoskiej telewizji.

Przemysław Niemiec po raz kolejny w sezonie potwierdza, że znajduje się w znakomitej dyspozycji. Aktualny górski Mistrz Polski na dzisiejszym etapie zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji górskiej wyścigu Coppi-Bartali. Czwarte miejsce na etapie pozwoliło mu na awans w klasyfikacji generalnej, na 29 pozycję (1 minuta 16 sekund straty).

Najwyżej z Polaków w generalce plasuje się Bartosz Huzarski (ISD-Neri), który zajmuje 18 pozycję z 39 sekundową stratą do lidera.

Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad) w klasyfikacji generalnej jest 42 ze stratą 3 minut i 42 sekund.

Z wyścigu wycofał się Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas, Maciej Bodnar (Liquigas – Doimo).

Dotychczasowy lider Francesco Chicchi, na metę przyjechał dziś z blisko 15 minutową stratą i stracił żółtą koszulkę na rzecz swojego kolegi z drużyny Liquigas, Olivera Zaugga.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Zobacz ostatnie kilometry: