Z ulgą w końcu może odetchnąć dyr. Sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki. Po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnął Tomasz Smoleń, który po zaciętym finiszu wygrał 6 etap wyścigu Tour de Taiwan. Vice Mistrz Polski pokonał Deana Downinga (Rapha Condor) oraz Enomoto Ayabe (Asian Racing Team).

To był bardzo dobry dzień, mój zespół pracował bardzo ciężko na to zwycięstwo”, opowiada Smoleń. “Poza końcowymi 300 metrami, jechałem na kole swoich kolegów, fantastycznie mnie rozprowadzili. Poza nimi nie widziałem nikogo innego.

Zwycięstwo Polaka był dobrą wiadomością dla lidera klasyfikacji generalnej, Davida McCanna (Giant Asia), który prowadzi z zaledwie 8 sekundową przewagą nad Philipem Gaimonem oraz 11 sekundami zapasu nad Williamem Clarkiem (Genesys Wealth Advisors).

„Wygrana CCC pomogła mi dzisiaj i mam nadzieję, że jutro etap potoczy się tak abym mógł utrzymać koszulkę więc… Zobaczymy jutro.” opowiada McCann.

Jutro ostatni etap, 60 kilometrowe kryterium w Taipei, gdzie z pewnością będą walczyć sprinterzy a w szczególności polscy kolarze.

Foto: www.tourdetaiwan.tw, Lin Chien Hung

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments