Kolarz ekipy Rapha Condor, Dean Downing wygrał piąty, 157 kilometrowy etap wyścigu Tour de Taiwan.

„To było idealne, końcowe 250 metrów dla mnie„, powiedział Downing. „Zaatakowałem z  kolarzem CCC i podążyliśmy w kierunku mety. Myślałem, że się nie uda, ale gdy zobaczyłem linię, wiedziałem że go zgubię i sięgnę po sukces .” opowiada zwycięzca dzisiejszego etapu.

Tegoroczny wyścig jest fantastyczny dla nas, ze względu na zakaz korzystania z łączności radiowej. Pozwoliło to nam stać się prawdziwym zespołem. Więcej się komunikujemy, jeździmy obok siebie w peletonie.

Drugie miejsce zajął Japończyk, Miyazaway (Japan National Team) trzecią pozycję zajął jego rodak Shinri Suzuk (Shimano Racing Team). Czwarty był Bartłomiej Matysiak (CCC-Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej prowadzi David McCann (Giant Asia Racing Team). Zaledwie 8 sekund do Irlandczyka ma Philip Gaimon (Kenda presented by Geargrinder). Trzeci jest Australijczyk William Clarke (Genesys Wealth Advisers), ze stratą 11 sekund do lidera.

Najwyżej z Polaków plasuje się Jarosław Rębiewski (Merida CCC), który zajmuje 24 miejsce ze stratą 3 minut i 27 sekund.