Frantisek Rabon (HTC-Columbia) wygrał 22 kilometrową czasówkę, 4 etap wyścigu dookoła Murcji. Zwycięstwo dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Specjalista od jazdy indywidualnej na czas z Czech 22 kilometrową trasę, pokonał w czasie 25:10, pokonując wszystkich faworytów, którzy chcą walczyć o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej. Rabon wygrał ten etap również w ubiegłym roku.

Denis Mienszow (Rabobank) pojechał o 33 sekundy wolniej od naszego południowego sąsiada, Bradley Wiggins (Sky Team) zajął trzecie miejsce tracąc 48 sekund, Andreas Klöden (RadioShack) była czwarty ze stratą 52 sekund.

W klasyfikacji generalnej Rabon prowadzi przed Mienszowem o 38 sekund. Trzeci w klasyfikacji Wiggins, do lidera musi odrobić 53 sekundy.

Lance Armstrong (RadioShack) zakończył etap na ósmej pozycji z rezultatem gorszym o 1:18 od Czecha. Amerykanin w klasyfikacji generalnej jest teraz siódmy.

Bardzo dobrze jak na swoje możliwości spisał się dziś po raz kolejny Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), który zajął dziś 18 pozycję. W klasyfikacji generalnej zajmuje 10 miejsce, gdzie traci blisko 2 minuty do lidera. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) był dziś 21.

Wyścig dookoła Murcji kończy się jutro 121 kilometrowym etapem z Redyser do Murcji. Na trasie są dwa podjazdy, ale o zwycięstwo etapowe walczyć będą raczej sprinterzy.

Pełne wyniki 4 etapu > tutaj

Poprzedni artykułMarek Rutkiewicz o przygotowaniach Mroza
Następny artykułVuelta Ciclista a la Region de Murcia, 4 etap, kat. 2.1., Hiszpania, 3-7.03.2010
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments