Theo Bos (Cervelo) zwyciężył Clasica de Almeria (kat.1.1) pokonując na finiszu najlepszego sprintera zeszłego roku Marka Cavendisha (Team Columbia). Dobre, szóste miejsce zajął Michał Gołaś (Vacansoleil).

Runda wokół hiszpańskiej Almerii liczyła 178 kilometrów, a po drodze kolarze mieli do pokonania trzy górskie premie, jedną drugiej i dwie trzeciej kategorii.

Theo Bos pokonał Cavendisha oraz Greamea Browna (Rabobank), Michał Gołaś finiszował na szóstej pozycji.

W wyścigu brali udział także kolarze CCC Polsat. Najlepszy z nich Bartłomiej Matysiak zajął także dobre 13 miejsce.

Wyniki Clasica de Almeria 2010:

1 Theo Bos (Ned) Cervelo Test Team 4:22:53
2 Mark Cavendish (Gbr) Team Htc-Columbia
3 Graeme Brown (Aus) Rabobank
4 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse D”Epargne
5 Davide Apollonio (Ita) Cervelo Test Team
6 Michal Golas (Pol) Vascansoleil Pro.C.T
7 Jorge M. Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur
8 Daniel Moreno (Spa) Omega Pharma-Lotto
9 Ruben Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
10 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
11 Rodrigo Garcia (Spa) Xacobeo-Galicia
12 Matteo Carrara (Ita) Vascansoleil Pro.C.T
13 Bartlomiej Matysiak (Pol) Ccc Polsat Polkowice
14 Alerses Saramotins (Lat) Team Htc-Columbia
15 Sergey Lagutin (Uzb) Vascansoleil Pro.C.T
16 Mauricio Ardila (Col) Rabobank
17 Mikel Landa (Spa) Orbea
18 Rob Ruijgh (Ned) Vascansoleil Pro.C.T
19 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo-Galicia
20 Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto
21 Jurgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto
22 Manuel Vazquez (Spa) Andalucia-Cajasur
23 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo-Galicia
24 Johannes Frohlinger (Ger) Team Milram
25 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team
26 Jon Izaguirre (Spa) Orbea
27 Angel Vicioso (Spa) Andalucia-Cajasur
28 Gustavo Rodriguez (Spa) Xacobeo-Galicia
29 Alejandro Valverde (Spa) Caisse D”Epargne
30 Ricardo Garcia (Spa) Orbea
31 Christian Knees (Ger) Team Milram
32 José Gutierrez Palacios (Spa) Caisse D”Epargne
33 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:00:08
34 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo-Galicia 0:00:12
35 Xabier Tondo (Spa) Cervelo Test Team
36 Dimitry Kozantchouk (Rus) Rabobank 0:00:16
37 Denis Menchov (Rus) Rabobank
38 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank
39 Pieter Weening (Ned) Rabobank
40 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:21
41 Javier Armendia (Spa) Euskaltel-Euskadi
42 Jurgen V.Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:25
43 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:00:27
44 Paul Voss (Ger) Team Milram
45 Markus Fothen (Ger) Team Milram 0:00:33
46 Artur Gajek (Ger) Team Milram
47 Kamil Zielinski (Pol) Ccc Polsat Polkowice 0:00:36
48 Dariusz Batek (Pol) Ccc Polsat Polkowice 0:00:41
49 Wouter Poels (Ned) Vascansoleil Pro.C.T
50 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
51 Luis Pasamontes (Spa) Caisse D”Epargne
52 Jose Vte. Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur
53 Juan Jose Cobo (Spa) Caisse D”Epargne
54 Stephane Rossetto (Fra) Vascansoleil Pro.C.T
55 Thomas Lovkvist (Swe) Sky Professional C.T
56 Fernande Z Deüo (Spa) Xacobeo-Galicia
57 Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi
58 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi
59 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse D”Epargne
60 David Lopez (Spa) Caisse D”Epargne
61 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse D”Epargne
62 Gonzalo Rabunal Rios (Spa) Xacobeo-Galicia
63 Matthias Russ (Ger) Team Milram
64 Rasmus Guldhammer (Den) Team Htc-Columbia
65 Miguel Minguez (Spa) Euskaltel-Euskadi
66 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team
67 Maxime Monfort (Bel) Team Htc-Columbia
68 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo-Galicia
69 Stephen Cummings (Gbr) Sky Professional C.T
70 Adrian Honkisz (Pol) Ccc Polsat Polkowice
71 Brice Feillu (Fra) Vascansoleil Pro.C.T
72 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
73 Philip Deignan (Irl) Cervelo Test Team
74 Iñigo Cuesta (Spa) Cervelo Test Team
75 Xabier Zabalo (Spa) Orbea 0:00:51
76 Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur
77 Franhsek Rabon (Cze) Team Htc-Columbia 0:01:25
78 Juan Javier Estrada Ruiz (Spa) Andalucia-Cajasur 0:01:29
79 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
80 Marco Pinotti (Ita) Team Htc-Columbia
81 Patrik Gretsch (Ger) Team Htc-Columbia
82 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:18
83 Joao Correia (Por) Cervelo Test Team 0:08:34
84 Pablo Lechuga (Spa) Andalucia-Cajasur
85 Jaroslaw Rebiewski (Pol) Ccc Polsat Polkowice
86 Stef Clement (Ned) Rabobank
87 Tomasz Kiendys (Pol) Ccc Polsat Polkowice
88 Andoni Blazquez (Spa) Orbea
89 Tomasz Lisowicz (Pol) Ccc Polsat Polkowice
90 Noel Martin (Spa) Orbea
91 Benat Urain (Spa) Orbea