“Wczoraj RSC ogłosiła listę drużyn które pojadą w bardzo prestiżowych wiosennych wyścigach we Włoszech.

We wszystkich trzech wymienionych w tytule wyścigach, w kalendarzu UCI oznaczonych jako „Historyczne” weźmie udział moja grupa ISD-Neri. Z pewnością to wielkie wyróżnienie dla tak małej grupy.

Na początku lutego otrzymaliśmy z UCI certyfikat Wild Card jest to nic innego jak “certyfikat jakości” w sprawie statusu etyki, administracji i księgowości zespołu. Z Wild Card można startować największe wyścigi na świecie, bez tego pozwolenia mało który sponsor da pieniądze na drużynę która nie pojedzie w jakimś wielkim lub ważnym wyścigu.

Na dzień dzisiejszy jestem w rezerwie na Milan-San Remo, generalnie skupiam się na następnych wyścigach z kalendarza Włoskiego. Zapytacie dlaczego: otóż jak już pisałem wcześniej zaczynam od Malezji która jest w dniach 01 do 07 marca, co pokrywa się terminem z Strade Bianche – 06 marca, z Malezji wrócę najwcześniej 09 marca wieczorem a już następnego dnia mamy start Tirreno więc i ten wyścig odpada, do Milano-San Remo pozostaje dziesięć dni dlatego może tu się zjawię.

Generalnie jest to odległa przyszłość, nie ukrywam że po Malezji chciałbym wrócić choć na kilka dni do domu, bo będzie to ostatnia taka okazja przed Giro gdyż mój program wygląda następująco:
23.03 Settimana Internazionale Coppi e Bartoli
31.03 Settimana Ciclista Lombarda
20.04 Giro del Trentino
25.04 Giro dell’Appennino
02.05 Giro della Toscana”

www.huzarski.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments