Borut Bozic (Vacansoleil) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie podczas pierwszego etapu wyścigu Etoile de Bessèges.
Słoweniec, zwycięzca warszawskiego etapu 66 Tour de Pologne, na trasie dzisiejszego etapu z Aigues-Mortes do Grau-du-Roi o długości 146km pokonał po finiszu z dużej grupy doświadczonego Belga Niko Eeckhout`a (An Post–Sean Kelly) oraz zaledwie 21 letniego Francuza, Arnaud Molmy (Roubaix Lille Metropole), który w ubiegłym sezonie ścigał się we francuskich wyścigach amatorskich w barwach drużyny CC Nogent– Sur Oise.
Liderem klasyfikacji generalnej oraz punktowej wyścigu został zwycięzca dzisiejszego etapu Borut Bozic (Vacansoleil).
Na jutrzejszym etapie w koszulce dla najlepszego młodzieżowca pojedzie Arnaud Molmy (Roubaix Lille Metropolie).
W wyścigu nie jedzie żaden z Polaków.
Wyniki pierwszego etapu Etoile de Bessèges:
1 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team | 3:42:49 | |
2 | Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
3 | Arnaud Molmy (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
4 | Sébastien Chavanel (Fra) Francaise Des Jeux | ||
5 | Gregory Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
6 | Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
7 | Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano | ||
8 | Johan Monbaerts (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
9 | Dominique Rollin (Can) Cervelo Test Team | ||
10 | Stefan Van Dijk (Ned) Verandas Willems | ||
11 | Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller | ||
12 | Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet | ||
13 | Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
14 | Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
15 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana | ||
16 | Jure Kocjan (Slo) Carmiooro NGC | ||
17 | Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun | ||
18 | Paride Grillo (Ita) Carmiooro NGC | ||
19 | Benoit Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
20 | Guillaume Blot (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
21 | Jonas Vangenechten (Bel) Verandas Willems | ||
22 | Romain Lemarchand (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
23 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
24 | Yoann Offredo (Fra) Francaise Des Jeux | ||
25 | Jocelyn Bar (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
26 | Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
27 | Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
28 | Frédéric Guesdon (Fra) Francaise Des Jeux | ||
29 | Cedric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
30 | Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale | ||
31 | Valery Dmitriyev (Kaz) Astana | ||
32 | Kenny Lisabeth (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
33 | Matthieu Ladagnous (Fra) Francaise Des Jeux | ||
34 | Andriy Grivko (Ukr) Astana | ||
35 | Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano | ||
36 | Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team | ||
37 | Sébastien Minard (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
38 | Scott Davis (Aus) Astana | ||
39 | Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano | ||
40 | Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale | ||
41 | Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
42 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | ||
43 | Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano | ||
44 | Valentin Iglinsky (Kaz) Astana | ||
45 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
46 | Eric Berthou (Fra) Carmiooro NGC | ||
47 | Bolat Raimbekov (Kaz) Astana | ||
48 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | ||
49 | Cyril Gautier (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
50 | Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller | ||
51 | Sven Van Den Houte (Bel) Verandas Willems | ||
52 | Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet | ||
53 | James Vanlandschoot (Bel) Verandas Willems | ||
54 | Nicolas Portal (Fra) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
55 | Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet | ||
56 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
57 | Oscar Pereiro Sio (Spa) Astana | ||
58 | Laurent Beuret (Swi) Carmiooro NGC | ||
59 | Stijn Minne (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
60 | Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun | ||
61 | Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
62 | Arnaud Gerard (Fra) Francaise Des Jeux | ||
63 | Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller | ||
64 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
65 | Hans Dekkers (Ned) Landbouwkrediet | ||
66 | Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
67 | Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
68 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
69 | Joost Van Leyen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
70 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun | ||
71 | John-Lee Augustyn (RSA) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
72 | Michael Barry (Can) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
73 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
74 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
75 | Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun | ||
76 | Morris Possoni (Ita) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
77 | Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun | ||
78 | Grégory Habeaux (Bel) Verandas Willems | ||
79 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
80 | Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
81 | Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
82 | Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
83 | Pierre Rolland (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
84 | Yury Trofimov (Rus) Bbox Bouygues Telecom | ||
85 | Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
86 | Rémy Pauriol (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
87 | Pierrick Fedrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
88 | Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
89 | Edward King (USA) Cervelo Test Team | ||
90 | Peter Kennaugh (GBr) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
91 | Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
92 | Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano | ||
93 | Enrico Peruffo (Ita) Carmiooro NGC | ||
94 | Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano | ||
95 | Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
96 | Andy Cappelle (Bel) Verandas Willems | ||
97 | Sven Renders (Bel) Verandas Willems | ||
98 | Connor Mc Convey (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
99 | Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
100 | Steve Houanard (Fra) Skil – Shimano | ||
101 | Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet | ||
102 | Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet | ||
103 | David Le Lay (Fra) AG2R La Mondiale | ||
104 | Paidi O’Brien (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
105 | Damien Monier (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
106 | Marc Mc Nally (GBr) An Post – Sean Kelly | ||
107 | Rémi Cusin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
108 | Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
109 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
110 | Sylvain Calzati (Fra) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
111 | Frédéric Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
112 | Maxim Gourov (Kaz) Astana | ||
113 | Julien Mazet (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
114 | Anthony Geslin (Fra) Francaise Des Jeux | ||
115 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
116 | Sandy Casar (Fra) Francaise Des Jeux | ||
117 | Laurent Lefevre (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
118 | Maxime Mederel (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
119 | Oscar Pujol Munoz (Spa) Cervelo Test Team | ||
120 | Sébastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro NGC | ||
121 | Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet | ||
122 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | ||
123 | Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano | ||
124 | Joao Correia (Por) Cervelo Test Team | ||
125 | Lilian Jegou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
126 | Fabio Polazzi (Bel) Verandas Willems | ||
127 | Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun | ||
128 | Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
129 | Steven Cummings (GBr) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
130 | Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team | ||
131 | Nicolas Jouanno (Fra) Bretagne – Schuller | ||
132 | Mickael Larpe (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
133 | Benoît Vaugrenard (Fra) Francaise Des Jeux | ||
134 | Christophe Kern (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:00:33 | |
135 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team | 0:00:51 | |
136 | Maxim De Busschere (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
137 | Alessandro Raisoni (Ita) Carmiooro NGC | ||
138 | Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team | ||
139 | Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
140 | Diego Tamayo Martinez (Col) Carmiooro NGC | ||
141 | David Boucher (Fra) Landbouwkrediet | 0:08:10 | |
142 | Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team | ||
DNS | Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole |
,
Klasyfikacja generalna po 1 etapie:
1 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team | 3:42:39 | |
2 | Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly | 0:00:04 | |
3 | Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:05 | |
4 | Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano | ||
5 | Arnaud Molmy (Fra) Roubaix Lille Metropole | 0:00:06 | |
6 | Benoit Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole | 0:00:09 | |
7 | Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
8 | Sébastien Chavanel (Fra) Francaise Des Jeux | 0:00:10 | |
9 | Gregory Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
10 | Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
11 | Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano | ||
12 | Johan Monbaerts (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
13 | Dominique Rollin (Can) Cervelo Test Team | ||
14 | Stefan Van Dijk (Ned) Verandas Willems | ||
15 | Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller | ||
16 | Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet | ||
17 | Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
18 | Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
19 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana | ||
20 | Jure Kocjan (Slo) Carmiooro NGC | ||
21 | Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun | ||
22 | Paride Grillo (Ita) Carmiooro NGC | ||
23 | Guillaume Blot (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
24 | Jonas Vangenechten (Bel) Verandas Willems | ||
25 | Romain Lemarchand (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
26 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
27 | Yoann Offredo (Fra) Francaise Des Jeux | ||
28 | Jocelyn Bar (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
29 | Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
30 | Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
31 | Frédéric Guesdon (Fra) Francaise Des Jeux | ||
32 | Cedric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
33 | Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale | ||
34 | Valery Dmitriyev (Kaz) Astana | ||
35 | Kenny Lisabeth (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
36 | Matthieu Ladagnous (Fra) Francaise Des Jeux | ||
37 | Andriy Grivko (Ukr) Astana | ||
38 | Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano | ||
39 | Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team | ||
40 | Sébastien Minard (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
41 | Scott Davis (Aus) Astana | ||
42 | Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano | ||
43 | Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale | ||
44 | Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
45 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | ||
46 | Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano | ||
47 | Valentin Iglinsky (Kaz) Astana | ||
48 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
49 | Eric Berthou (Fra) Carmiooro NGC | ||
50 | Bolat Raimbekov (Kaz) Astana | ||
51 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | ||
52 | Cyril Gautier (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
53 | Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller | ||
54 | Sven Van Den Houte (Bel) Verandas Willems | ||
55 | Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet | ||
56 | James Vanlandschoot (Bel) Verandas Willems | ||
57 | Nicolas Portal (Fra) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
58 | Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet | ||
59 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
60 | Oscar Pereiro Sio (Spa) Astana | ||
61 | Laurent Beuret (Swi) Carmiooro NGC | ||
62 | Stijn Minne (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
63 | Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun | ||
64 | Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
65 | Arnaud Gerard (Fra) Francaise Des Jeux | ||
66 | Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller | ||
67 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
68 | Hans Dekkers (Ned) Landbouwkrediet | ||
69 | Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
70 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
71 | Joost Van Leyen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
72 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun | ||
73 | John-Lee Augustyn (RSA) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
74 | Michael Barry (Can) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
75 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
76 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
77 | Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun | ||
78 | Morris Possoni (Ita) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
79 | Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun | ||
80 | Grégory Habeaux (Bel) Verandas Willems | ||
81 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
82 | Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
83 | Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
84 | Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
85 | Pierre Rolland (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
86 | Yury Trofimov (Rus) Bbox Bouygues Telecom | ||
87 | Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
88 | Rémy Pauriol (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
89 | Pierrick Fedrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
90 | Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
91 | Edward King (USA) Cervelo Test Team | ||
92 | Peter Kennaugh (GBr) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
93 | Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
94 | Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano | ||
95 | Enrico Peruffo (Ita) Carmiooro NGC | ||
96 | Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano | ||
97 | Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
98 | Andy Cappelle (Bel) Verandas Willems | ||
99 | Sven Renders (Bel) Verandas Willems | ||
100 | Connor Mc Convey (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
101 | Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
102 | Steve Houanard (Fra) Skil – Shimano | ||
103 | Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet | ||
104 | Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet | ||
105 | David Le Lay (Fra) AG2R La Mondiale | ||
106 | Paidi O’Brien (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
107 | Damien Monier (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
108 | Marc Mc Nally (GBr) An Post – Sean Kelly | ||
109 | Rémi Cusin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
110 | Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
111 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator | ||
112 | Sylvain Calzati (Fra) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
113 | Frédéric Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
114 | Maxim Gourov (Kaz) Astana | ||
115 | Julien Mazet (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
116 | Anthony Geslin (Fra) Francaise Des Jeux | ||
117 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
118 | Sandy Casar (Fra) Francaise Des Jeux | ||
119 | Laurent Lefevre (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
120 | Maxime Mederel (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
121 | Oscar Pujol Munoz (Spa) Cervelo Test Team | ||
122 | Sébastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro NGC | ||
123 | Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet | ||
124 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | ||
125 | Joao Correia (Por) Cervelo Test Team | ||
126 | Lilian Jegou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
127 | Fabio Polazzi (Bel) Verandas Willems | ||
128 | Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun | ||
129 | Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
130 | Steven Cummings (GBr) Cyclisme Prof.Sky Team | ||
131 | Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team | ||
132 | Nicolas Jouanno (Fra) Bretagne – Schuller | ||
133 | Mickael Larpe (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
134 | Benoît Vaugrenard (Fra) Francaise Des Jeux | ||
135 | Maxim De Busschere (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
136 | Alessandro Raisoni (Ita) Carmiooro NGC | ||
137 | Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team | ||
138 | Diego Tamayo Martinez (Col) Carmiooro NGC | ||
139 | Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team | ||
140 | Christophe Kern (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:00:43 | |
141 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team | 0:01:01 | |
142 | David Boucher (Fra) Landbouwkrediet | 0:08:20 |
Foto: naszosie.pl