Po zimowym okresie przygotowań do sezonu kolarskiego 2010, które były prowadzone podczas trzech zgrupowań w hotelu LAS w Piechowicach, kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice wyjechali do Hiszpanii by realizować dalszy ciąg cyklu treningowego.

Od 28 stycznia, ekipa w składzie: Krzysztof Jeżowski, Tomasz Kiendyś, Tomasz Lisowicz, Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Tomasz Smoleń, Adrian Honkisz, Jarosław Rębiewski, Sylwester Janiszewski, Bartłomiej Matysiak, Adam Sznitko i Kamil Zieliński wraz z ekipą techniczna i dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim przebywa w Benidormie, pięknie położonej nadmorskiej miejscowości koło Alicante, która słynie z najpiękniejszych plaż wybrzeża Costa Blanca a także posiada znakomite tereny do prowadzenia treningów kolarskich.

Kolarze zostali zakwaterowani w nowoczesnym, o wysokim standardzie, 5-gwiazdkowym hotelu Bali, który jest jednym z najwyższych hotelowców w Hiszpanii (49 pięter).

Przy idealnych warunkach pogodowych (temperatura około 22 0 C) kolarze w ramach cyklu treningowego pokonują codziennie dystans średnio około 160 kilometrów, budując tym samym bazę kilometrową. Ponieważ tereny wokół Benidormu są bardzo zróżnicowane, pierwsze treningi prowadzone się po stosunkowo płaskich trasach z niezbyt dużymi przewyższeniami.

Jak poinformował dyrektor ekipy, Piotr Wadecki …… w kolejnych dniach będziemy sukcesywnie zwiększać intensywność treningu oraz ich długość, wprowadzając jednocześnie bardziej wymagające trasy szczególnie jeżeli chodzi o podjazdy. Program pobytu i cykl treningowy jest tak przygotowany by w pełni wykorzystać zbudowaną na zimowych zgrupowaniach siłę i dobrze przygotowanym wejść w sezon kolarski. W ekipie panuje wspaniała atmosfera, wszyscy zawodnicy są w pełni zdrowi, w doskonałych nastrojach i humorach.

Pierwszym startem w sezonie w którym wystartuje ekipa CCC Polsat Polkowice jest wyścig Vuelta Andaluzja Ruta Cyclista del Sol. Wyścig rozegrany zostanie w dniach 21-25.02.br a ekipa wystartuje w 7 osobowym składzie, który zostanie podany na tydzień przed wyścigiem.

Źródło: www.ccckol.polkowice.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments