Organizator wyścigu Paryż-Nicea, firma ASO ujawniła trasę tegorocznej edycji wyścigu. Tygodniowy wyścig w tym roku przejedzie przez masyw centralny, a zakończy się tradycyjnie w  Nicei.

68 edycja “Wyścigu Ku Słońcu” rozpocznie się ośmiokilometrowym prologiem w Montfort-l’Amaury, na zachód od Paryża, w niedzielę 7 marca. Natomiast zakończy się w Nicei pagórkowatym etapem o długości 199 km w niedzielę 14 marca.

Dyrektor wyścigu Christian Prudhomme uważa, że zwycięzca wyścigu wyłoniony zostanie przez drobne różnice czasowe, chociaż trasa obejmuje kilka poważnych podjazdów, lecz nie ma Mont Ventoux w tym roku, mimo że wyścig przebiega przez Masyw Centralny.

Etap czwarty do Mende kończy się na płaskowyżu, z widokiem na miasto. Podjazd liczy tylko cztery kilometry, lecz średnie nachylenie wynosi 15%.

Etap szósty z  Peynier do Tourrettes-sur-Loup zawiera najtrudniejszą przeszkodę na trasie tegorocznego Paryż-Nicea a mianowicie 22 kilometrowy podjazd pod Col de Vence, którego szczyt usytuowany zaledwie 30 km przed metą.

Etap siódmy rozgrywany w okolicach Nicei liczy tylko 119 km długości, lecz przebiega przez  Col de la Porte La Turbie i Col d’Eze, następnie kolarze wjadą na Promenade des Anglais.

Faworytami powinni być Alberto Contador (Astana), Frank Schleck (SaxoBank), Luis Leon Sanchez (Caisse d’Epargne) , złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Samuel Sanchez (Euskaltel), Levi Leipheimer (RadioShack) i Philippe Gilbert (Omega Pharma).

8 marca: Etap 1: Saint-Arnoult-en-Yvelines – Contres 201.5 km

9 marca: Etap 3: Contres – Limoges 203.5 km

10 marca: Etap 4: Saint-Junien – Aurillac, 208 km

11 marca: Etap 5: Maurs-la-Jolie (Cantal) – Mende 172 km

12 marca: Etap 6: Pernes-les-Fontaines – Aix-en-Provence 153.5 km

13 marca: Etap 7 Peynier – Tourrettes-sur-Loup 220 km

14 marca: Etap 8: Nice-Nice 119 km.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments