Philippe GilbertPhilippe Gilbert kolarz ekipy Omega Pharma – Lotto, został najlepszym sportowcem roku w Belgii. Honorową nagrodę otrzymał wczoraj wieczorem, po zwycięstwie zdecydowaną większością głosów.

27-latek otrzymał 865 głosów i pokonał kolarza przełajowego Nielsa Alberta z 377 punktami. Aż czterech kolarzy znalazło się w pierwszej piątce plebiscytu, czwartą lokatę zajął Tom Boonen, a piątą Sven Nys. Trzeci był koszykarz Didier Mbenga z Los Angeles Lakers.

Był to trzeci rok z rzędu, w którym plebiscyt wygrywa kolarz, wcześniej nagrodę zdobył Albert w 2008 i Boonen w 2007 roku.

“Jest to wielka nagroda i ważny wyraz uznania” – powiedział Gilbert. “Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie, ale przede wszystkim swoim kolegą z drużyny, którzy pracują ponad dwieście kilometrów i wyprowadzają mnie na dobrą pozycję do ataku, poświęcając przy tym swój dobry występ w wyścigu“.

Patrząc na nadchodzący rok, 27-latek dodał: “W 2010 roku trudno będzie poprawić lub też nawet powtórzyć sukcesy z ubiegłego sezonu. Celem będzie dla mnie Mediolan-San Remo, choć nie powinienem o tym mówić, bo to zmniejsza moje szanse” – kończy Gilbert.

Gilbert w tym roku odniósł 7 zwycięstw: etap Giro d’Italia, klasyfikację generalną w  Ster Elektrotoer oraz cztery wygrane wyścigi z rzędu Paris-Tours, Giro di Lombardia, Giro del Piemonte i Coppa Sabatini.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments