Jakob FuglsangNominowany do plebiscytu na najlepszego kolarza Dani, młody kolarz ekipy Saxo Bank Jakob Fuglsang powiedział, że ma motywację na swój drugi sezon w ProTour, 24-latek zauważył, że “nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż realizowanie przez siebie wcześniej założonych  celów“.

Tylko w swoim pierwszym sezonie w ProTour, młody Duńczyk wygrał wyścig dookoła Danii i Tour of Slovenia, a także trzy razy meldował się w pierwszej trójce na etapach tegorocznego wyścigu Vuelta a España. Jego starania doceniły duńskie media, które nominowały go do nagrody dla najlepszego kolarza Danii.

Bardzo cieszy mnie to, że zostałem doceniony, chcę osiągać jak najlepsze rezultaty dla swoich kibiców” powiedział Fuglsang. “Należę do pokolenia zawodników z ogromnym potencjałem” – dodał.

Były kolarz górski opowiada o swojej znakomitej formie podczas Dauphiné Libéré:  “To było fantastyczne i niemal surrealistyczne doświadczenie jak pokonywałem kolejne kilometry razem z takimi kolarzami jak Cadel Evans i Alberto Contador na słynnej górze Mont Ventoux,  gdzie byłem nawet w stanie wywrzeć presję na obu tych zawodnikach”

Fuglsang został nominowany do nagrody dla najlepszego kolarza Duńskiej Unii Kolarskiej. Jego rywalami będą torowi mistrzowie świata z wyścigu Madison, Alex Rasmussen i Michael Mørkøv, a także inni kolarze drużyny Saxo Bank Matti Breschel i Nicki Sorensen. Laureat nagrody zostanie ogłoszony 17 grudnia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments