Frank Schleck - TdFDwaj bracia Andy i Frank Schleck, przejadą wiele startów razem, lecz nie przez cały sezon. Zaczną razem w Trofeo Mallorca (7-11 luty).

Następnie wystąpią w Ruta del Sol (21-25 lutego). W tym momencie ich drogi się rozdzielą. Andy przejedzie Monte Paschi Eroica (6 marca) i Tirreno-Adriatico (10-16 marca). Frank wystartuje w Paryż-Nicea (7-13 marzec), gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w 2009 roku.

Bracia spotkają się podczas Mediolan-San Remo (20 marca) i po tym wyścigu ponownie się rozstaną.

Frank przejedzie Volta a Catalunya (22-28 marca), natomiast Andy będzie przyzwyczajać się do kostki brukowej, która w licznych odcinkach pojawi się na trzecim etapie Tour de France. Młodszy z braci Shleck przejedzie więc Dwars door Vlaanderen (24 marca), E3 Prijs Vlaanderen (27 marca) i Gandawa-Wevelgem (28 marca).

Po raz pierwszy, żaden ze Schlecków nie przejedzie Criterium International, za to Andy wystąpi w Vuelta al Pais Vasco (5-10 kwiecień).

Następnie bracia wezmą się za realizacje swojego pierwszego głównego celu na ten sezon, czyli Ardeńskie Klasyki: Amstel Gold Race (18 kwietnia), Fleche Wallonne (21 kwietnia) oraz Liège-Bastogne-Liège (25 kwietnia).

W dalszej fazie przygotowań do Tour de France, Andy pojedzie do USA na Tour of California (16-23 maja), podczas gdy Frank przejedzie swój narodowy Tour czyli Tour de Luxembourg (2-6 czerwca). Razem spotkają się na Tour de Suisse (czerwiec 12-20) przed udaniem się na cel numer jeden tego sezonu, czyli Tour de France (3-25 lipiec).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments