Edvald Boasson HagenEdvald Boasson Hagen oraz Thomas Lövkvist opuścili szeregi Team Columbia, gdyż cały zespół skupiał się na Marku Cavendishu.

Dwóch młodych zawodników, od przyszłego sezonu będzie jeździło w brytyjskiej grupie Team Sky. Ich przejście do nowej drużyny spowodowane jest zbyt dużym skupieniem się Team Columbia na Marku Cavendishu i Andre Greipelu.

“Siedziałem w domu podczas Tour de France, bo nie pasuje do pociągu Marka Cavendisha. Zespół w całości był zbudowany pod niego, ja muszę sam postarać się o jak najlepsze warunki dla siebie. Rozumiem, że Columbia zdecydowała się skupić na najlepszych sprinterach, ale to nie znaczy, że dla mnie nie ma innych rozwiązań” – powiedział Lövkvist portalowi nettevisen.no.

“Mówiłem wszystkim, że Team Columbia to bardzo dobry zespół. W czasie pracy w tym zespole rozwinęliśmy się jak tylko mogliśmy. Edvald i ja nie powinniśmy być wciąż pomocnikami w większości wyścigów” – dodał.

Norweg, Edvald Boasson Hagen potwierdza uwagi kolegi i dodaje: “Poza tym, chciałbym spróbować czegoś innego. W Team Sky mogę odgrywać większą rolę. To będzie ekscytujące, kiedy będą jeździł pod presją”.

Foto: naszosie.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments