Contador Schleck AndyAndy Schleck (Team Saxo Bank) rozpoczął już planowanie strategii związanej z pokonaniem dwukrotnego zwycięzcy Tour de France, Alberto Contadora.

“Contador przez góry przejedzie bez problemów jeśli będzie miał dwóch, trzech pomocników. Jego problemy mogą pojawić się na odcinkach brukowych. Ja i mój brat [Frank] możemy liczyć na pomoc specjalistów Fabiana Cancellary, Stuarta O’Gardy oraz Matti Breschela” – powiedział Andy Schleck.

Trzeci etap Tour de France z Wanze to Arenberg, rozegrany 6 lipca o długości 207 kilometrów, zawiera siedem odcinków brukowych o łącznej długości 13,2 km, po których wiedzie słynny klasyk Paryż-Roubaix. Zarówno Cancellara jako i O’Grady w przeszłości wygrali ten jednodniowy wyścig.

W tym roku Schleck w Tour de France zajął drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy Alberto Contadora 4:11, a pokonał Lancea Armstronga o 1:13.

Moim życiowym celem jest zwycięstwo w Tour de France. Na tę chwilę, jest ktoś kto jest silniejszy ode mnie. Contador to wielki talent, jest nawet mocniejszy od Lancea Armstronga. Aby go pokonać, muszę być przygotowany na 100 procent. W tej chwili on jest wielkim faworytem do zwycięstwa” – dodał Andy Schleck.

Andy potwierdził, że chciałby dać szansę swojemu bratu na zwycięstwo w klasyku Liège-Bastogne-Liège, a on zamiast powtórzyć swój sukces w Liège, chciałby stanąć na najwyższym podium Amstel Gold Race, który odbędzie się tydzień wcześniej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments