Prześcignąć czas rowere m1Kolarstwo szosowe, torowe, górskie. BMX, Trial, triatlon, rajdy na orientację, speedrower, downhill, Four Cross, Dirt jumping… Dyscyplin i odmian rowerowej rywalizacji jest naprawdę wiele. Jedne bardziej, inne mniej znane, przyciągają coraz większe rzesze zawodników oraz kibiców.

Co motywuje startujących w wyścigach? Czy są to dyscypliny tylko dla zawodowców? A może jest miejsce także dla amatorów? Jak wyglądało kolarstwo dawniej, a jak rozwija się teraz? Kto może startować w zawodach i czy organizować je mogą tylko wyspecjalizowane w tym organizacje?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy na kolejnym spotkaniu z cyklu „Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy, czyli rowerem przez Świat i nie tylko”. Kończący się sezon rowerowy wydaję się idealnym momentem do posłuchania opowieści tych, którzy amatorsko i zawodowo uprawiają różne odmiany kolarstwa. Do tej pory zapraszaliśmy podróżników, teraz nadszedł czas na sportowców….a może jedni i drudzy mają ze sobą coś wspólnego?

Zaproszeni goście to: Marek Leśniewski (sześciokrotny mistrz polski w kolarstwie, srebrny medalista z olimpiady w Seulu w jeździe drużynowej), Łukasz Kwiatkowski (kolarz torowy, mistrz europy z 2002r. i olimpijczyk z Aten); Adrian Kurek (brązowy medalista Mistrzostw Europy)…. A także ci których nazwiska nie pojawiają się w na stronach prasy, amatorzy którzy startują w wielu, nieraz w bardzo wyczerpujących wyścigach. Spotkanie poprowadzi Norbert Łysiak – trener sekcji kolarstwa górskiego.

Na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy…” zapraszamy zarówno tych którzy startują w zawodach, kibicują, jak i tych, którzy ze sportem mają mało do czynienia, a rower służy im do turystyki lub jako środek transportu.

Data: 24 listopada 2009

Miejsce: Akademicka Przestrzeń Kulturalna ul. Królowej Jadwigi 14, Bydgoszcz

Godzina: 19:00

Wstęp: wolny

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
www.rower.byd.pl

Serdecznie zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments