RodriguezHiszpan Joaquím Rodríguez, po raz pierwszy w swojej karierze pojedzie w Tour de France. Od 2010 roku będzie reprezentował barwy Team Katusha.

Stanąć na starcie, to będzie jak marzenie. Zamierzam podejść do Touru jak do Giro w 2008 roku. Spokojnie i postarać się o zwycięstwo etapowe” – powiedział Rodriguez.

Rodriguez ukończył na 17 pozycji Giro d’Italia w 2008 roku, dwukrotnie plasując się na etapach na trzeciej pozycji.

Kolarz planuje w pierwszej połowie sezonu pojechać w Volta a Mallorca w lutym, a następnie w Volta a Algarve oraz Tirreno-Adriatico. W kwietniu wystartuje w Volta a Catalunya oraz País Vasco.

Amstel Gold, Flèche Wallonne  Liège-Bastogne-Liège będą dla mnie najważniejszymi startami w sezonie” – dodał.

Po klasykach Rodriguez planuje starty w Tour de Luxembourg oraz Tour de Susisse. W Szwajcarii zamierza grać pierwsze skrzypce na górskich etapach. Wyścig ten będzie ostatnim przygotowaniem do Tour de France.

Z końcem roku Hiszpan zakończy swoją czteroletnią przygodę z zespołem Caisse d’Epargne. W 2010 będzie jeździł w zespole Team Katusha.

Poprzedni artykułMassimiliano Mori odejdzie na emeryturę ?
Następny artykułCadel Evans: „Armstrong będzie większym zagrożeniem w 2010”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments