ToH 2009Ukrainiec, Yuriy Metlushenko po finiszu z peletonu, został triumfatorem trzeciego etapu Tour of Hainan. Jego rodak Vitaliy Buts utrzymał koszulkę lidera.

Etap o długości 153 kilometrów z Xinglong i wzdłuż wybrzeża do Wenchang, to płaski odcinek rozegrany przy silnym wietrze.

Lider wyścigu Vitaliy Buts, po kraksie w końcówce wczorajszego etapu, dziś zabandażowany jednak stanął na starcie.

Od samego początku było mocne tempo i liczne ataki, które trwały po kilka kilometrów. W jednym z większych odjazdów znalazłem się wraz z Mateuszem Taciakiem, jednak i nas skasowano. Następnie poszła kolejna akcja. W 10-osobowej grupie był Mateusz Mróz, jednak po 100 kilometrach grupa znów jechała razem – relacjonuje z Hainan Mariusz Witecki.

Jeden z kluczowych odjazdów miał miejsce na 15 kilometrów przed metą, kiedy to odjechało dwóch, a następnie trzech kolarzy i utworzyła się mocna grupka. – W tej ucieczce był Błażej Janiaczyk, a peleton miał duże problemy aby ich skasować. W samej końcówce zostało już tylko Błażej i jeszcze jeden z kolarzy. Powoli zastanawiałem się jak będą wyglądać kolejne etapy, gdybyśmy mieli bronić koszulki lidera, gdyż właśnie Błażej by ją założył. Ostatecznie na niespełna dwa kilometry przed metą Ukraińcy zdołali skasować ten odjazd, ale widać, że już nie są tak mocni jak na pierwszych dwóch etapach. To samo tyczy się Rosjan. Wyścig jest wciąż otwarty, a my czujemy się coraz lepiej. Biorąc pod uwagę doświadczenie z poprzednich dwóch lat, właśnie w drugiej części wyścigu nasz zespół dochodził do głosu i mam nadzieję, że teraz też tak będzie – powiedział dyrektor sportowy, Piotr Kosmala.

Na końcowych metrach z peletonu najszybciej finiszował Yuriy Metlushenko, drugi był Joel Pearson (Savings & Loans Cycling Team), a trzeci Boris Szpilewski, wczorajszy zwycięzca etapowy.

Najlepszy z Polaków, Mateusz Mróz przyjechał na 14 pozycji.

Wyniki 3 etapu Tour of Hainan:

1 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine 3:36:02
2 Joel Pearson (Aus) Savings & Loans Cycling Team
3 Boris Shpilevsky (Rus) Russian Federation
4 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro – A Style
5 Park Seon Ho (Kor) Seoul Cycling
6 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team
7 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus
8 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine
9 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Trek – Marco Polo Cycling Team
10 Grega Bole (Slo) Slovenia

14 Mateusz Mróz (Pol) Mroz Continental Team
35 Błazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team
66 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team
71 Paweł Cieślik (Pol) Mroz Continental Team
78 Mariusz Witecki (Pol) Mroz Continental Team
81 Piotr Osiński (Pol) Mroz Continental Team
112 Wojciech Dybel (Pol) Mroz Continental Team

Źródło: actionteam.pl

Poprzedni artykułWyniki Tour of Hainan, kat. 2 HC, Chiny, 11-19.11.2009
Następny artykułSpecialized sponsorem Astany ?
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments