Oscar SevillaOstatni, szósty etap Vuelta a Chihuahua padł łupem Javiera Beniteza (Contentpolis-Ampo). Końcową klasyfikację generalną zwyciężył Oscar Sevilla (Rock Racing).

Ostatni etap meksykańskiego wyścigu wiódł z Delicias do “Ciułała” i liczył 118,6 km. Etap kończył się pięcioma rundami, na których tempo nadawali głównie kolarze Contentpolis-Ampo.

Najszybciej z peletonu finiszował kolarz właśnie tej ekipy, Javier Benitez dla którego było to trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji wyścigu. Drugi był Takashi Miyazawa (Meitan Hompo), a trzeci Cristian Benenati (ISD).

W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Oscar Sevilla (Rock Racing), który wygrywając trzeci, “królewski” etap zapewnił sobie na tyle dużą przewagę, że zdołał ją utrzymać na następnych etapach.

Drugie miejsce zajął Gregorio Ladino (Tecos Trek), a trzeci Rui A. Da Costa (Caisse d’Epargne).

Najlepszym góralem został Rui A. Da Costa, sprinterem David Vitoria (Rock Racing), a najlepsze drużyna to Caisse d’Epargne.

Wyniki 6 etapu Vuelta a Chihuahua:

1 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:32:03
2 Takashi Miyazawa (Jpn) Meitan Hompo
3 Cristian Benenati (Ita) ISD
4 Guillaume Boivin (Can) Planet Energy
5 Michael Van Stayen (Bel) Rabobank Continental
6 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing
7 Mikayata Shimizu (Jpn) Meitan Hompo
8 Cesar Vaquera (Mex) Orven
9 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
10 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing 20:32:43
2 Gregorio Ladino (Col) Tecos Trek 0:00:06
3 Rui A. Da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:01:03
4 Dario Cioni (Ita) ISD 0:05:13
5 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:07:18
6 Michael Rasmussen (Den) Tecos Trek 0:07:20
7 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing 0:07:39
8 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:07:54
9 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:07:58
10 Alberto Losada (Spa) Caisse d’Epargne 0:08:01
11 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:08:05
12 Michael Kreder (Ned) Rabobank Continental 0:08:12
13 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:08:32
14 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Continental 0:08:41
15 Juan Cotumba (Bol) Tecos Trek 0:10:42
16 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:14
17 Andrew Bajadali (USA) Kelly Benefit Strategies 0:12:39
18 Daniel Bowman (USA) Kelly Benefit Strategies 0:12:45
19 Francisco Matamoros (Mex) Arenas-Afamado C.T. 0:12:57
20 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD 0:12:58
21 Jose A. Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur 0:13:02
22 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:13:44
23 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing 0:17:06
24 Jose Gomez (Mex) Canels Turbo 0:20:51
25 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo 0:24:09
26 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing 0:24:11
27 Guillaume Pont (Fra) Meitan Hompo 0:24:12
28 Alvaro Argira (Arg) Arenas-Afamado C.T. 0:24:31
29 Ignacio Sarabia (Mex) Tecos Trek 0:26:33
30 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:29:05
31 Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:29:47
32 Arquidemes Lam (Mex) Alpura-Delicias 0:31:54
33 David Vitoria (Sui) Rock Racing 0:32:54
34 Matthew Busche (USA) Kelly Benefit Strategies 0:33:14
35 Joaquim Sampaio (Por) Madeinox Boavista 0:33:51
36 Xabier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:36:43
37 Luis Pinheiro (Por) Madeinox Boavista 0:36:49
38 David Martin (Spa) Rock Racing 0:36:52
39 Andrey Amador (Crc) Caisse d’Epargne 0:36:54
40 Ricardo Tapia (Mex) Alpura-Delicias 0:37:00
41 Aitor Perez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:37:07
42 Danail Petrov (Bul) Madeinox Boavista
43 Esteban Plaza (Spa) Andalucía-Cajasur 0:37:25
44 Martijn Keizer (Ned) Rabobank Continental 0:37:46
45 Eder Arenas (Mex) Arenas-Afamado C.T. 0:38:08
46 Florencio Ramos (Mex) Tecos Trek 0:40:08
47 Ivan Martinez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:40:38
48 Cesar Vaquera (Mex) Orven 0:43:58
49 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:45:29
50 Jon Pardo (Spa) Madeinox Boavista 0:46:07
51 Jose L. Roldan (Spa) Andalucía-Cajasur 0:47:28
52 Alfredo Gabino (Mex) Canels Turbo 0:48:03
53 Gregor Cazvoda (Slo) Meitan Hompo 0:49:10
54 Manuel Hernandez (Mex) Orven 0:52:40
55 Cristian Benenati (Ita) ISD 0:53:49
56 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:53:50
57 Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental 0:53:56
58 Alberto Morras (Spa) Madeinox Boavista 0:54:00
59 Ángel Vicioso (Spa) Andalucía-Cajasur 0:54:11
60 Juan J. Estrada (Spa) Andalucía-Cajasur 0:54:52
61 Jose A. Benitez (Spa) Fuji-Servetto 0:54:53
62 Takashi Miyazawa (Jpn) Meitan Hompo 0:55:46
63 Alessandro Colo (Ita) ISD 0:56:22
64 Mikayata Shimizu (Jpn) Meitan Hompo 0:56:33
65 Leonardo Scarselli (Ita) ISD 0:57:08
66 Andrew Randell (Can) Planet Energy 0:58:01
67 Sergio Hernandez (USA) Rock Racing 0:59:00
68 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:59:03
69 Pedro Merino (Spa) Fuji-Servetto 0:59:15
70 Mauricio Frazer (Arg) Arenas-Afamado C.T. 0:59:20
71 Oscar Gatto (Ita) ISD 1:00:09
72 Gorka Izaguirre (Spa) Contentpolis-Ampo 1:00:59
73 François Parisien (Can) Planet Energy 1:01:04
74 Antonio Aldape (Mex) Tecos Trek 1:01:26
75 Jorge Pancoatl (Mex) Canels Turbo 1:01:31
76 Ivan Raña (Spa) Xacobeo Galicia
77 Hector Spaasandin (Spa) Xacobeo Galicia 1:01:50
78 Guillaume Boivin (Can) Planet Energy 1:02:03
79 Niek Van Geffen (Ned) Rabobank Continental 1:02:06
80 Thomas Rabou (Ned) Rabobank Continental 1:02:16
81 Javier Saenz (Spa) Alpura-Delicias 1:02:32
82 Bruno Langlois (Can) Planet Energy 1:02:40
83 Luis Macias (Mex) Tecos Trek 1:03:55
84 Jessel Valenzuela (Mex) Alpura-Delicias 1:05:12
85 Mickael Damien (Fra) Meitan Hompo 1:07:02
86 Juan C. Hernandez (Mex) Arenas-Afamado C.T. 1:07:06
87 Yasuharu Nakajima (Jpn) Meitan Hompo 1:08:03
88 Michael Van Stayen (Bel) Rabobank Continental 1:09:19
89 Joel Alamillo (Mex) Orven 1:09:33
90 Marco A. Ortega (Mex) Canels Turbo 1:10:25
91 Ramon Juarez (Mex) Arenas-Afamado C.T. 1:12:37
92 Cheyne Hoag (USA) Kelly Benefit Strategies 1:13:41
93 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia 1:17:45
94 Gerardo Soto (Mex) Arenas-Afamado C.T. 1:17:48
95 Edgar E. Mendez (Mex) Alpura-Delicias 1:18:03
96 Edgar Treviño (Mex) Orven 1:18:28
97 Jose A. Ochoa (Mex) Arenas-Afamado C.T. 1:21:44