Rui Da CostaKrólewski etap meksykańskiego wyścigu zwyciężył Rui Da Costa (Caisse d’Epargne), a nowym liderem został Oscar Sevilla (Rock Racing).

Trzeci etap prowadził z Creel do Guachochi i liczył 152 kilometry. Kolarze mieli do pokonania trzy premie górskie, w tym jedną pierwszej kategorii (La Laja, 2180 m n.p.m.).

Etap rozpoczął się od ucieczki grupy siedmiu zawodników, w której jechali m.in. Glen Chadwick (Rock Racing), Rui Costa, Xavier Tondo (Andalucia Cajasur) nowy lider klasyfikacji górskiej. Różnica nad peletonem nie przekraczała dwóch minut.

Chwila prawdy w tegorocznym wyścigu, to wspinaczka na La Laja w połowie etapu, gdzie zaatakował Daniel Moreno (Caisse d’Epargne), ale na szczycie wzniesienia najszybciej zameldował się Xavier Tondo.

Na kolejnych kilometrach odskoczyło czterech zawodników: Dario Coni (ISD), Oscar Sevilla, Gregorio Ladino (Caisse d’Epargne) i ponownie Rui Da Costa, którzy w bardzo szybkim tempie uzyskali przewagę ponad czterech minut. Peleton tego dnia nie kwapił się do pościgu i ostatecznie uciekinierzy na linię mety przyjechali aż 7:34 przed peletonem.

Z ucieczki najszybciej finiszował Rui Da Costa, który wyprzedził Ladio, trzeci był Oscar Sevilla, który został nowym liderem.

Po etapie Rui Da Costa powiedział: “ Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszej wygranej, wygrałem po raz trzeci w tym sezonie. To był królewski etap meksykańskiego wyścigu, mimo że uciekałem od początku, próbowałem zarezerwować sobie jak najwięcej sił na końcówkę. Wygrałem dość łatwo. Kilka dni temu przed przyjazdem do Meksyku miałem grypę i miałem zostać w domu. Dziś jestem szczęśliwy, że zmieniłem zdanie i jestem tutaj

Wyniki 3 etapu Vuelta a Chihuahua:

1 Rui A. Da Costa (Por) Caisse d’Epargne 4:15:14
2 Gregorio Ladino (Col) Tecos Trek
3 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing
4 Dario Cioni (Ita) ISD 0:00:03
5 Matthew Busche (USA) Kelly Benefit Strategies 0:04:22
6 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing 0:07:34
7 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
8 Michael Kreder (Ned) Rabobank Continental
9 Danail Petrov (Bul) Madeinox Boavista
10 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing 10:32:28
2 Gregorio Ladino (Col) Tecos Trek
3 Rui A. Da Costa (Por) Caisse d’Epargne
4 Dario Cioni (Ita) ISD
5 Matthew Busche (USA) Kelly Benefit Strategies 0:04:42
6 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing 0:07:36
7 Michael Rasmussen (Den) Tecos Trek 0:07:37
8 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
9 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:07:51
10 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:07:53

Foto:www.www.vueltaachihuahua.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments