UCI Europe TourWalka o pierwsze miejsce w rankingu UCI Europe Tour 2009 wchodzi w decydującą fazę. O końcowej kolejności zdecydują ostatnie wyścigi.

Holender Kenny Van Hummel z drużyny Skil-Shimano nadal prowadzi w indywidualnym rankingu, po wrześniowych wyścigach, ale Francuz Jimmy Casper (Besson Chaussures – Sojasun) ma już tylko 24 punkty straty do lidera.

Van Hummel posiada łącznie 593 punkty, po bardzo dobrych wynikach na wiosnę oraz latem. Casper zdobył ostatnio punkty w GP de Fourmies / La Voix du Nord oraz Châteauroux Classic de l’Indre Trophée Fenioux, dzięki czemu zbliżył się do Holendra.

Po kraksie na 17 etapie Tour de France, Van Hummel  musiał wycofać się z wyścigu. Na kolanie założono mu 9 szwów. Wrócił jednak do rywalizacji i nadal będzie się ścigał w październiku. Ma nadzieje zdobyć koronę najlepszego kolarza UCI Europe Tour. Nie pojedzie w Paryż – Tours, ale będzie się starał o zdobycie punktów w Sparkassen Münsterland Giro, a bezpośrednio z Casperem będzie mógł powalczyć 7 października w Paris-Bourges. Ten wyścig może zdecydować o końcowej klasyfikacji.

Trzeci w rankingu, Giovanni Visconti (ISD Neri) ma także szansę na pierwsze miejsce. Utalentowany kolarz z Sycylii, we wrześniu zwyciężył GP Industria & Commercio di Prato i był kluczowym zawodnikiem reprezentacji Włoch podczas Mistrzostw Świata.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu jest Przemysław Niemiec (32 miejsce), a zawodników jeżdżących polskich zespołach – Mistrz Polski Krzysztof Jeżowski.

W klasyfikacji drużynowej prowadzi Agritubel, a najlepszym krajem są Włochy.

Pierwsza dziesiątka rankingu UCI Europe Tour:

1 Kenny Robert VAN HUMMEL Netherlands SKS 593
2 Jimmy CASPER France BCS 569
3 Giovanni VISCONTI Italy ISD 510.2
4 Romain FEILLU France AGR 482
5 Alessandro PETACCHI Italy LPR 469.2
6 David LELAY France AGR 446
7 Hector GUERRA GARCIA Spain LSE 366
8 Ruben PLAZA MOLINA Spain LSE 360
9 Heinrich HAUSSLER Germany CTT 348
10 Martin PEDERSEN Denmark CPI 338
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments