Anthony RouxFrancuz Anthony Roux, uciekając od 6 kilometra wygrał 17 etap Vuelta a Espana. Liderem jest nadal Alejandro Valverde.

Przedostatni płaski etap hiszpańskiej Vuelty o długości 193 kilometrów rozpoczął się od ataku na 6 kilometrze pięciu zawodników, a byli to: Markel Irizar (Euskaltel-Euskadi), Francisco José Martínez (Andalucía-Cajasur), Anthony Roux (Française des Jeux), Martijn Maaskant (Garmin-Slipstream) oraz Lieuwe Westra (Vacansoleil).

W szybkim tempie uciekinierzy wypracowali sobie przewagę 6:52 po 28 kilometrze. Na kolejnych kilometrach przewaga oscylowała w granicy 5 minut. Wydawało się, że różnica jest na tyle mała, że peleton ma sytuację pod kontrolą.

Po 150 kilometrach na czoło peletonu wysunęły się ekipy Milram oraz Team Columbia. Wtedy grupa zasadnicza traciła 3:40.  Gdy do mety pozostało 10 kilometrów przewaga zmniejszyła się do jednej minuty i było niemal pewne, że o zwycięstwie etapowym zadecyduje finisz z peletonu.

Trzy kilometry przed metą z ucieczki zaatakował Martijn Maaskant. Jednak po chwili dogonił go Anthony Roux. Wtedy przewaga dwójki nad bardzo rozpędzonym peletonem wynosiła jedynie 15 sekund. Tempo w peletonie nadawał Liquigas z Maciejem Bodnarem na czele.

Na finałowym kilometrze Anthony Roux wyprzedził Maaskanta i samotnie pomknął do mety. Ostatecznie peleton nie zdołał złapać Francuza i po pięknej walce został on triumfatorem 17 etapu.

W klasyfikacji generalnej bez zmian. Nadal prowadzi Valverde przed Gesiniem i Sanchezem.

Pełne wyniki 17 etapu > tutaj

Zobacz skrót z 17 etapu:

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Wielkie brawa dla francuza, walczyl do konca i zapewnil ogladajacym sporo emocji. Piekny finisz, jeden z ladniejszych jakie widzialem.