Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski reprezentujący Polskę, wygrał po finiszu z peletonu 2 etap wyścigu Tour de Slovaquie.

Drugi etap słowackiej wieloetapówki z Bańskiej Bystrzycy do Vrable liczył 152 kilometry. Najszybszy okazał się Polak, Michał Kwiatkowski, tuż za nim uplasował się Timothy Roe (kadra Australii), a trzeci był dwukrotny etapowy zwycięzca tegorocznego Wyścigu Solidarności, Roger Kluge (LKT Team Brandenburg).

Bardzo aktywnie jadą nasi rodacy, pierwszą lotną premię zwyciężył Adrian Honkisz, na drugiej Michał Kwiatkowski był drugi, który jest najlepszym sprinterem wyścigu. Jacek Morajko zwyciężył jedyną premię górską, umacniając się na pozycji najlepszego górala wyścigu. Nasza kadra zajmuje dobre trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej po 2 etapach. Oby tak dalej.

W piątek kolejny, trzeci etap, a będzie to indywidualna jazda na czas na dystansie 21 kilometrów.