jeziorak tour logoJeziorak, Kanał Elbląski, Grunwald, Góra Dylewska – wszystkie te atrakcje na trasie tegorocznego maratonu Jeziorak Tour w Iławie.

Niezrażeni zeszłorocznymi niedociągnięciami debiutantów, ruszamy we wrześniu z drugą edycją Jeziorak Tour. Wysłuchawszy cennych uwag bezpośrednio po maratonie, jak i na forum, przygotowaliśmy dla Was bardziej urozmaiconą trasę (wyłącznie drogami asfaltowymi i w miarę możliwości o niewielkim natężeniu ruchu), dogodniejsze miejsce startu i mety. Nie będzie wpadek z pucharami, a medale będą imienne.

Ale od początku… Trasa maratonu iławskiego przebiega w tym roku po 2 pętlach, „Mini maraton 95 km” i „Maraton 155 km” oraz “Super maraton 250 km”. Start i meta w Iławie, przy ulicy Mickiewicza nad Małym Jeziorakiem w centrum Iławy. Trasa „mini” jest dłuższa niż w ubiegłym roku, przebiega wokół jeziora Jeziorak z przedłużeniem przez Kanał Elbląski (w roku 2010 będzie 150 rocznica budowy kanału) i miasto Miłomłyn.

Natomiast „super” pokrywa się z trasą „mini” do wsi Samborowo, dalej przecina krajowe drogi 16 i 15, by doprowadzić nas na pola Grunwaldu (za rok 600-lecie największej bitwy średniowiecznej Europy). Następnie przez Wzgórza Dylewskie i Dorzecze Drwęcy powrót do Iławy. Dla uczestników maratonu będzie możliwość skorzystania z toalet i pryszniców w Hali Widowiskowo-Sportowej w Iławie, w której będzie się znajdowało biuro maratonu. Wieczorem impreza integracyjna, a rozdanie pucharów i pamiątkowych medali imiennych odbędzie się w niedzielę rano.

Baza maratonu Jeziorak Tour mieścić się będzie w Hali Sportowo-Widowiskowej w Iławie, przy ulicy Niepodległości 11B. Biuro otwarte będzie od godziny 15:00, w piątek 4 września br.

W dniu zawodów, w sobotę 05.09.2009 przed halą, dla tych co będą już “po swojej trasie”, będzie rozdawana zupa regeneracyjna, będzie możliwość korzystania z WC oraz pryszniców.

Przez jednego z naszych sponsorów, Firmę OZZY, udostępniona będzie również SAUNA max. 7 osób na jedno wejście, czynna będzie do godziny 21:30.

Przy punkcie kontrolnym w Iławie (meta) będzie stoisko Sklepu rowerowego Michała Lange z osprzętem rowerowym. Będzie też napój izotoniczny gratis od sponsora.

Więcej szczegółów: www.jezioraktour.pl

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy Jeziorak Tour

Źródło: www.supermaraton.org

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments