Maciej PaterskiMaciej Paterski podpisał kontrakt z drużyną Liquigas na 2010 rok. To czwarty polski zawodnik, który będzie jeździł w ekipie Pro Tour.

Drużyna Liquigas ogłosiła oficjalny skład drużyny na sezon 2010. Poza Maciejem Paterskim szeregi drużyny zasili jeszcze pięciu kolarzy: Francesco Bellotti, Davide Cimolai, Tiziano Dall’Antonia, Słoweniec Kristjan Koren i doskonale spisujący się w tym roku na polskich szosach Słowak Peter Sagan, który wygrywał etapy Wyścigu Dookoła Mazowsza.

W ekipie pozostają: Valerio Agnoli, Ivan Basso, Daniele Bennati, Maciej Bodnar, Jacopo Guarnieri, Roman Kreuziger, Aleksander Kuczyński, Vincenzo Nibali, Daniel Oss, Franco Pellizotti, Manuel Quinziato, Fabio Sabatini, Ivan Santaromita, Sylwester Szmyd, Brian Bach Vandborg, Alessandro Vanotti, Frederik Willems, Oliver Zaugg.

Maciej Paterski dotychczas reprezentował barwy włoskiej, półzawodowej drużyny Marchiol Pasta Montegrappa. W tym sezonie dobrze spisywał się w GiroBio (Wyścig dookoła Włoch do lat 27) zajmując 22 pozycję, w Tour de Pologne dwukrotnie był w pierwszej dziesiątce, ostatecznie zajmując 23 miejsce.

Jego postawa została doceniona przez Liquigas. Paterski będzie czwartym Polakiem w ekipach Pro Tour. Sylwester Szmyd i Maciej Bodnar jeżdżą także w Liquigasie, a Marcin Sapa w Lampre.