CancellaraFabian Cancellara (Team Saxo Bank) wygrał pierwszy etap wyścigu Dookoła Hiszpanii i jutro pojedzie w złotej koszulce lidera. Bardzo dobra postawa Macieja Bodnara (Liquigas), który zajął 10 pozycję.

Krótka i płaska czasówka o długości 4,8 km, rozegrana została na holenderskim torze wyścigowym w Assen.

Najlepszy rezultat 5:20 uzyskał specjalista od jazdy na czas, Fabian Cancellara.

Na drugim miejscu uplasował się Tom Boonen (Quick Step), a na trzecim Tyler Farrar (Gramin).

Bardzo dobrze spisał się nasz rodak, Maciej Bodnar który tracąc 18 sekund do Cancellary zajął 10 miejsce. Przypomnijmy, że dla Macieja jest to pierwszy w karierze wielki tour.

Aż czterech zawodników ekipy Liquigas znalazło się w czołowej dziesiątce. Daniele Banatti był 5, Roman Krezuzger 6, Ivan Basso 8.

Drugi z naszych rodaków Sylwester Szmyd (Liquigas) zajął 143 miejsce tracąc 41 sekund do lidera.