Yannick MarieDrugi etap Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc zwyciężył Francuz Yannick Marie. Maciej Paterski był 30, w klasyfikacji generalnej zajmuje 18 miejsce.

Drugi etap wyścigu przyniósł mocne zmiany w klasyfikacji generalnej. Odcinek o długości 155 kilometrów na swej trasie zawierał trzy trudne podjazdy.

Zwycięzcą został Yannick Marie (V.C. La Pomme Marseille) drugi był Thomas Girard (Chambéry Cyclisme Formation), a trzeci Alexandre Geniez (French National Team – Espoirs).

Nowym liderem został Alekxandre Geniez (French National Team – Espoirs).

Jedyny Polak jadący w wyścigu, Maciej Paterski (Marchiol Pasta Montegrappa Site Liquigas) zajął 30 miejsce ze stratą 4:04, przez co spadł w klasyfikacji generalnej z 9 na 18 pozycję.

Wyniki 2 etapu:

1 Yannick Marie (Fra) V.C. La Pomme Marseille 3:52:01
2 Thomas Girard (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:00:03
3 Alexandre Geniez (Fra) French National Team – Espoirs 0:00:06
4 John Degenkolb (Ger) German National Team Road 0:01:16
5 Alfredo Balloni (Ita) Promociclo Neri Sottoli 0:01:18
6 Davide Orrico (Ita) De Nardi Bergamasca Colpack 0:01:21
7 Mattia Pozzo (Ita) G.S. Brunero-Pedalando In Langa 0:01:27
8 Ian Bibby (GBr) British National Team
9 Maarten De Jonge (Ned) Beveren 2000 – Quick Step
10 Arnaud Courteille (Fra) French National Team – Espoirs

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Alexandre Geniez (Fra) French National Team – Espoirs 7:06:16
2 Angelo Pagani (Ita) Bottoli Nordelettrica Ramonda 0:00:51
3 Thibault Pinot (Fra) French National Team – Espoirs 0:01:16
4 Arnaud Courteille (Fra) French National Team – Espoirs 0:01:24
5 Carlos-Alberto Betancour (Col) Colombian National team 0:01:29
6 David Rösch (Ger) German National Team Road 0:01:30
7 Maarten De Jonge (Ned) Beveren 2000 – Quick Step 0:02:05
8 Brian Bulgac (Ned) Beveren 2000 – Quick Step 0:02:16
9 Thomas Girard (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:02:44
10 Cayetano-José Sarmiento (Col) Colombian National team 0:03:07
11 Nicolas Edet (Fra) French National Team – Espoirs 0:03:10
12 Cristiano Colombo (Ita) U.C. Palazzago Sesto Autovelcoli Colnago 0:03:29
13 Egor Silin (Rus) Russian National Team
14 Ian Bibby (GBr) British National Team 0:03:45
15 Daniele Ratto (Ita) U.C. Palazzago Sesto Autovelcoli Colnago 0:03:53
16 Pavel Kochetkov (Rus) Russian National Team 0:04:13
17 Tommaso Salvetti (Ita) G.S. Brunero-Pedalando In Langa 0:04:14
18 Maciej Parterski (Pol) Marchiol Pasta Montegrappa Site Liquigas 0:04:17
19 Yannick Eijssen (Bel) PWS-EIJSSEN Cycling Team 0:04:57
20 Frederiek Verkinderen (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht – Lotto 0:05:11