P1040719Bogdan Bondariew jeszcze niedawno jako kolarz jeździł w barwach polskich grup kolarskich. W tym roku pojawił się na Tour de Pologne jako dyrektor sportowy grupy ISD.
Jak z perspektywy poprzednich edycji ocenia Pan tegoroczny wyścig?
To pierwszy wyścig, który oceniam z nowej perspektywy – już nie jako zawodnik, a dyrektor teamu. Wyścig jest coraz lepszy po pierwsze z powodu zmiany terminu. Dzięki tej zmianie wyścig stał się docelowy dla wielu zawodników. Po drugie jest coraz lepsza organizacja i pogoda dopisała, co wpłynęło na korzyść wyścigu – zarówno dla zawodników jak i kibiców. O całym Tour de Pologne można mówić w samych superlatywach.

Jest pan zadowolony ze startu w Tour de Pologne?
Jesteśmy ekipą Continental Pro, czyli teoretycznie słabszą od pozostałych drużyn w tegorocznym Tour de Pologne. Tempo peletonu było bardzo szybkie, interesowało nas miejsce na podium w klasyfikacji końcowej.

Jakie plany ma ekipa ISD na przyszły sezon?
Jesteśmy na etapie przekształceń. Od przyszłego sezonu z grupy ukraińsko-włoskiej staniemy się grupą ukraińsko-polską. W naszej ekipie będzie jeździło 4 Polaków i 4 Ukraińców. Będziemy się starali o udział w przyszłorocznej edycji Tour de Pologne.

Źródło: www.tourdepolgne.pl

Foto: naszosie.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments